Technika i motoryzacja

Na co zwrócić uwagę kupując motocykl?

Opublikowano: 10 listopada 2021 o 13:17   /   przez   /   komentarze (0)

Rynek motocykli w Polsce powiększa się z roku na rok. Możemy przebierać nie tylko w ofertach producentów, ale także hobbystów i prywatnych właścicieli, którzy sprzedają używane pojazdy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu motocykla?

Zakup motocykla – jak wybrać odpowiedni model?

Najważniejszą rzeczą na początku jest wybór, czy chcemy kupić motocykl nowy, czy używany. Jeśli nie jesteśmy do końca obeznani na ten temat, przed zakupem warto prześledzić portale branżowe, czy podpytać bardziej doświadczonych znajomych. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę?

Nowy motocykl

Zakup nowej maszyny jest zdecydowanie prostszy niż wybór używanego motocykla. Kupując nowy egzemplarz, nie musimy sprawdzać jego historii, czy dokładnie go oglądać w poszukiwaniu potencjalnych usterek. W Polsce znajdziemy mnóstwo sklepów oferujących popularne marki jak Yamaha, Honda, czy Suzuki, ale także mniej popularnych firm w Polsce jak np. Bajaj, które w swojej ofercie posiada sklep https://promotocykle.pl/motocykle-bajaj.

Używany motocykl

Tutaj sprawa nieco się komplikuje. Przy zakupie używanego motocyklu musimy dokładnie prześledzić jego historię, stan silnika, czy jakość lakieru i opon. Warto dokładnie sprawdzić, czy licznik nie był cofany, czy motocykl nie brał udziału w wypadku, a także dowiedzieć się więcej na temat osoby sprzedającej, aby mieć pewność, że nie trafiliśmy na oszusta.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

17 − 12 =