Lifestyle

Do jakich dań pasuje wino?

Opublikowano: 5 marca 2023 o 13:15   /   przez   /   komentarze (0)

Odpowiedź na to pytanie jest bardziej złożona niż mogłoby się wydawać. Istnieje wiele różnych rodzajów wina, a każdy rodzaj ma inny profil smakowy. Oznacza to, że każdy rodzaj wina pasuje do pewnych potraw, ale nie do innych.

Oto kilka wskazówek, jak dobrać wino do odpowiedniego posiłku:

Czerwone wino

Czerwone wino dobrze komponuje się z wołowiną, jagnięciną, dziczyzną i kaczką. Spróbuj dopasować Cabernet Sauvignon do wołowiny lub jagnięciny, Merlot do dziczyzny lub kaczki, a Pinot Noir do łososia i tuńczyka.

Białe wino

Białe wino najlepiej komponuje się z owocami morza, takimi jak łosoś i tuńczyk, a także z drobiem, np. kurczakiem i indykiem. Wybierz Chardonnay do łososia lub tuńczyka, Riesling do kurczaka lub indyka, Gewürztraminer do kotletów wieprzowych i Pinot Grigio do skorupiaków takich jak krewetki lub homar. 

Wino różowe

Wino różowe to świetny wybór na letnie pikniki lub niezobowiązujące kolacje. Spróbuj go z sałatką z dodatkiem świeżych owoców, takich jak arbuz czy truskawki. 

Wino musujące

Wino musujące dobrze komponuje się z owocami morza, zwłaszcza małżami i krabami. Dobrze komponuje się również z daniami z kurczaka i wieprzowiny, takimi jak kotlety wieprzowe, żeberka czy skrzydełka z kurczaka.

To z jakimi daniami będziemy łączyć wino, zależy przede wszystkim od naszych upodobań. Podana wyżej selekcja, ma służyć jako podpowiedź, które wina z jakimi potrawami, wydobędą swój niepowtarzalny smak i aromat. Gdybyś chciał nabyć wyszukane i nietuzinkowe wina, wytrawne, jak i słodkie, to warto skorzystać z asortymentu sklepu online modernwineclub.pl i kosztować, próbować, coraz to bardziej rozmaitych smaków win, wedle uznania.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

jeden × cztery =