Polecamy

Do jakich dań pasuje wino?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiedź na to pytanie jest bardziej złożona niż mogłoby się wydawać. Istnieje wiele różnych rodzajów wina, a każdy rodzaj ma inny profil smakowy. Oznacza to, że każdy rodzaj wina pasuje do pewnych potraw, ale nie do innych.

Oto kilka wskazówek, jak dobrać wino do odpowiedniego posiłku:

Czerwone wino

Czerwone wino dobrze komponuje się z wołowiną, jagnięciną, dziczyzną i kaczką. Spróbuj dopasować Cabernet Sauvignon do wołowiny lub jagnięciny, Merlot do dziczyzny lub kaczki, a Pinot Noir do łososia i tuńczyka.

Białe wino

Białe wino najlepiej komponuje się z owocami morza, takimi jak łosoś i tuńczyk, a także z drobiem, np. kurczakiem i indykiem. Wybierz Chardonnay do łososia lub tuńczyka, Riesling do kurczaka lub indyka, Gewürztraminer do kotletów wieprzowych i Pinot Grigio do skorupiaków takich jak krewetki lub homar. 

Wino różowe

Wino różowe to świetny wybór na letnie pikniki lub niezobowiązujące kolacje. Spróbuj go z sałatką z dodatkiem świeżych owoców, takich jak arbuz czy truskawki. 

Wino musujące

Wino musujące dobrze komponuje się z owocami morza, zwłaszcza małżami i krabami. Dobrze komponuje się również z daniami z kurczaka i wieprzowiny, takimi jak kotlety wieprzowe, żeberka czy skrzydełka z kurczaka.

To z jakimi daniami będziemy łączyć wino, zależy przede wszystkim od naszych upodobań. Podana wyżej selekcja, ma służyć jako podpowiedź, które wina z jakimi potrawami, wydobędą swój niepowtarzalny smak i aromat. Gdybyś chciał nabyć wyszukane i nietuzinkowe wina, wytrawne, jak i słodkie, to warto skorzystać z asortymentu sklepu online modernwineclub.pl i kosztować, próbować, coraz to bardziej rozmaitych smaków win, wedle uznania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zadbać o odpowiednie oświetlenie mebli?
Jak zadbać o odpowiednie oświetlenie mebli?
Oświetlenie meblowe jest jednym z najważniejszych czynników w dekoracji domu. Może przekształcić pokój i uczynić go piękniejszym, bardziej nowoczesnym i […]
Dlaczego warto zatrudnić prawnika firmowego?
Dlaczego warto zatrudnić prawnika firmowego?
Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma obowiązkami. Należy nie tylko zadbać o kwestie podatkowe oraz regularne opłacanie składek ZUS. W […]
Jakie urządzenia są wykorzystywane w galwanizerni?
Jakie urządzenia są wykorzystywane w galwanizerni?
Galwanizernia to obiekt, w którym metal jest osadzany na podłożu w procesie elektrolitycznym. Proces ten wykorzystuje prąd elektryczny do tworzenia […]
Ostatnie wpisy