Przedsiębiorczość i gospodarka

Prawnicy – jakimi typami spraw się zajmują?

Opublikowano: 16 lutego 2023 o 09:05   /   przez   /   komentarze (0)

Prawnicy reprezentują klientów w różnego rodzaju sprawach. Niektórzy prawnicy zajmują się sprawami karnymi, podczas gdy inni są ekspertami w zakresie prawa gospodarczego. Niektórzy prawnicy specjalizują się w roszczeniach dotyczących błędów medycznych lub transakcji na rynku nieruchomości.

Prawnik specjalizujący się w sprawach karnych

Prawnik karny reprezentuje klientów, którzy zostali oskarżeni o przestępstwo, takie jak morderstwo, napaść i kradzież. Prawnicy kryminalni pracują dla obrony i pomagają swoim klientom poprzez negocjowanie ugody, zatrudnianie śledczych i zbieranie dowodów na proces. Mogą również reprezentować swojego klienta w postępowaniu sądowym i argumentować w jego imieniu, jeśli zostanie on uznany za winnego.

Prawnik rodzinny

Adwokaci prawa rodzinnego reprezentują ludzi zaangażowanych w spory rodzinne, w tym sprawy rozwodowe i bitwy o opiekę. Prawo rodzinne adwokaci również pomóc ludziom projekty testamentów i innych dokumentów planowania nieruchomości, takich jak żywe trusty. Kwestie związane z prawem rodzinnym obejmują adopcję, alimenty na dzieci i opłaty za nadużycie małżonków. W niektórych stanach, adwokaci prawa rodzinnego może również praktykować pracy obrony karnej, ponieważ dwa obszary pokrywają się tak bardzo, że wymagają podobnych zestawów umiejętności, aby rozwiązać problemy skutecznie i efektywnie.

Adwokat nieruchomości

Adwokat nieruchomości pomaga ludziom planować przyszłość poprzez sporządzanie testamentów i trustów, które określają, jak aktywa będą dystrybuowane po śmierci osoby (znany również jako probacji). Adwokat nieruchomości może również pomóc rozwiązać spory między spadkobiercami o tym, kto powinien odziedziczyć.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://kancelaria-ppz.pl/.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

trzynaście − 12 =