Polecamy

Czy prowadzenie przyczepy gastronomicznej jest dobrym pomysłem na biznes?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób planujących działalność w gastronomii często rezygnuje z tego pomysłu w momencie zorientowania się, jak duże koszty trzeba ponieść, by otworzyć własną restaurację. Pierwsza knajpka nie musi jednak być dużym, stacjonarnym biznesem. Kuchnia na kołach, czyli popularny foodtruck, to świetny, a zarazem bardzo oszczędny pomysł na własną działalność.

Czy warto inwestować w specjalny samochód?

Pomimo znacząco obniżonego kosztu wyjściowego, zakup i przystosowanie foodtrucka do naszej działalności nadal potrafi być barierą nie do przeskoczenia. By nie musieć uciekać się do kredytów i innych kosztownych decyzji, możemy jednak zawsze pokusić się o wynajem. Wypożyczenie samochodu lub przyczepy to świetny pomysł na spróbowanie swoich sił w tego typu działalności. Korzysta z niego już wielu regularnie działających mobilnych restauratorów.

Najtańszym, a zarazem nieograniczającym nas szczególnie sposobem na rozpoczęcie działalności gastronomicznej jest właśnie wynajem specjalnej, przystosowanej przyczepy. Wraz ze wzrostem popularności restauracji na kołach, powstały także firmy wyspecjalizowane w przygotowaniu i wynajmie takich przyczep. Przykładowo, w ofercie https://biznesdowynajecia.pl/ znajdziemy nie tylko klasyczne, przypominające nieco kiosk rozwiązania, ale także popularne w Stanach Zjednoczonych wózki hot dog, ciekawie wyglądające przyczepy modern line oraz niestandardowe rozwiązania retro. Początek działalności nie musi wiązać się z dużym nakładem finansowym. Małą, jednoosobową gastronomię możemy prowadzić już przy kosztach początkowych równych minimalnemu miesięcznemu wynagrodzeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co można zrobić z autem, niezdolnym do dalszej jazdy?
Kasacja wraku w legalnej stacji demontażu Zgodnie z przepisami każdy samochód od dnia rejestracji musi mieć ubezpieczenie OC. Obowiązek ten […]
Torebki ze skóry
Torebki ze skóry
Podobno każda kobieta ma co najmniej kilka torebek na każdą okazję. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę jak szeroki […]
Markowe buty – czy za ceną idzie jakość?
Markowe buty – czy za ceną idzie jakość?
Rozglądając się za nową parą butów, powinno się rozważyć nie tylko ich wygląd i cenę, ale też ich jakość. Często […]
Ostatnie wpisy