Polecamy

Jak oszczędzać energię elektryczną?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oszczędność to niezwykle przydatna cecha, szczególnie w dorosłym życiu. Dzięki odpowiedniemu gospodarowaniu pieniędzmi jesteśmy w stanie odłożyć określoną kwotę, np. na wakacje. Jednak w przypadku energii elektrycznej oszczędzanie jest istotne nie tylko ze względu na pieniądze, ale również ekologię.

Jak skutecznie obniżyć comiesięczny rachunek za prąd?

Odłącz nieużywany sprzęt

Mimo, że sprzęty AGD i RTV nowej generacji są bardziej ergonomiczne to i tak podłączone do kontaktu nadal pobierają prąd, chociażby z powodu świecącej się diody. Dlatego warto zainwestować w listwy wyłączane jednym przyciskiem, do których podłączymy najczęściej używane sprzęty, wtedy jednym ruchem wyłączymy wszystkie na raz.

Renegocjuj umowę

Obecnie w Polsce funkcjonuje kilku dostarczycieli prądu, jako konsumenci mamy prawo wybrać, z którym z nich podpisujemy umowę. Warto przejrzeć oferty, aby wybrać najtańszego operatora. Dobrym pomysłem jest też przyjrzenie się różnym taryfom, np. nocnym, może okażą się dla nas bardziej opłacalne?

Energooszczędne żarówki

Zwykłe, najtańsze żarówki są nie tylko mało żywotne, pobierają również bardzo dużo prądu. Dlatego warto zainwestować w swoim domu w nowoczesne, energooszczędne żarówki, dzięki którym nie trzeba będzie martwić się o każdorazowe gaszenie światła w całym domu. Taki produkt, przy intensywnym użytkowaniu, może służyć nam ok. 2-4 lat.

Pamiętaj o świetle dziennym

Dekorując mieszkanie warto pamiętać, aby nie zasłaniać zbytnio okien. Jeśli zamontujemy jasne zasłony i zostawimy sporo miejsca przed oknami, będziemy mogli znacznie dłużej korzystać z promieni słonecznych, dzięki czemu zaoszczędzimy nieco na oświetleniu.

Wymień sprzęt AGD i RTV

Jeżeli posiadamy w domu starą lodówkę czy pralkę najprawdopodobniej zużywają one bardzo dużo energii. Dlatego przy ewentualnej wymianie warto zainwestować w sprzęt klasy A+++ lub A++, dzięki czemu zmniejszymy opłaty za prąd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Maryśka 12.12.2017

    Super rady, próbuję cały czas się do nich stosować, pozdrawiam 🙂

Rekomendowane
Jakie akcesoria pozwolą utrzymać porządek w kuchni?
Kuchnia to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu. Ze względu na przechowywanie produktów żywnościowych, wymagane wręcz jest, by była ona zawsze […]
Czy warto zdecydować się na naukę w szkole policealnej?
Czy warto zdecydować się na naukę w szkole policealnej?
Dla kogo szkoła policealna? Wielu absolwentów szkół średnich zastanawia się, czy rozpoczęcie nauki w szkole policealnej to dobre rozwiązanie. Na […]
Z jakimi korzyściami wiąże się zakup domku całorocznego?
Z jakimi korzyściami wiąże się zakup domku całorocznego?
Jeśli jesteś mieszkańcem wielkiej aglomeracji miejskiej, to wiesz jak życie w dużym mieście może być uciążliwe. Niesie oczywiście ze sobą […]
Ostatnie wpisy