Polecamy

Przygotowujemy skuter na wiosnę

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niechybnie to oznacza, że można uruchomić skuter po zimowej przerwie. Stan nawet zakonserwowanego pojazdu ulega z czasem pogorszeniu. Odpowiedzialna jest za to nie tylko korozja metali, ale również utlenianie elementów plastikowych. Przygotowanie skutera do sezonu to nie tylko sprawdzenie podzespołów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, ale także spowodowanie, aby swym wyglądem cieszył oko, zachęcał do przejażdżki.

Efektowne zmiany

Znaczną poprawę wyglądu pojazdu małym nakładem pracy i środków można osiągnąć przez wymianę wypłowiałych, porysowanych elementów plastikowych. Sklepy internetowe i stacjonarne mają bogatą ofertę plastików do skuterów. Można przy okazji pokusić się o tuning zewnętrzny pojazdu, zmianę jego sylwetki. Dodatkowe owiewki, szyby mogą zabezpieczyć przed podmuchami wiatru, czy insektami.

Drugim elementem, o który warto zadbać jest układ wydechowy. Funkcjonuje on w ciężkich warunkach. Powoduje to, że ulega szybkiemu zużyciu oraz traci na wyglądzie. Doskonale wiedzą o tym właściciele sklepów z akcesoriami i częściami do jednośladów. Każdy ma w ofercie tłumiki do skuterów. Nic tak nie zdobi pojazdu jak chromowany, bez śladów przebarwień i korozji układ wydechowy. Jeśli jeszcze do tego dodać wyeliminowanie konieczności naprawy pojazdu w środku sezonu, to korzyści z wymiany tłumika na wiosnę są ewidentne.

Tak jak wyśmienity obiad podkreśla deser, tak na zakończenie prac warto skorzystać z kosmetyków do jednośladów. Poczernione opony, błyszczący lakier, chromy i reflektory powodują, że aż się chce wsiadać i ruszać przed siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie gadżety i akcesoria mogą sobie zakupić najwięksi miłośnicy gór?
Jakie gadżety i akcesoria mogą sobie zakupić najwięksi miłośnicy gór?
Jeśli chodzi o miłośników gór, to o pewnych rzeczach nie można zapomnieć. W końcu te góry to prawdziwa gratka i […]
Jakie są zalety korzystania z ekologicznego paliwa jakim jest pellet?
Zanieczyszczenia powietrza są bardzo poważnym problemem. Do ich powstawania przyczyniają się nie tylko wielkie fabryki, ale również zwykli ludzie, palący […]
Jak odpowiednio zapakować paczki przed wysyłką?
Jak odpowiednio zapakować paczki przed wysyłką?
Usługi transportowe mają duże znaczenie w wielu branżach. Co więcej, błyskawiczne wysyłki dedykowane są także dla klientów prywatnych. Warto w […]
Ostatnie wpisy