Polecamy

Jakie części należy wymienić po zakupie samochodu używanego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup używanego auta prawie zawsze wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Od razu musimy zadbać o kilka rzeczy, aby nowy nabytek dobrze służył.

Pasek lub łańcuch rozrządu

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest jego wymiana oraz części z nim powiązanych. Zazwyczaj taka usługa kosztuje kilkaset złotych. Bagatelizowanie tej czynności może doprowadzić do całkowitego uszkodzenia silnika. Wtedy musimy liczyć się z wydatkami kilku lub kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Świece zapłonowe

Po zakupie zawsze warto sprawdzić ich stan. Zużyte mogą doprowadzić do wielu nieprzyjemnych usterek. Najprostszym sposobem na ich sprawdzenie jest wymontowanie i dokładne obejrzenie. Gołym okiem można zobaczyć zanieczyszczenia olejem, nadpalenia czy pęknięcia.

Filtry

Filtr paliwowy odpowiada za oczyszczanie paliwa docierającego do silnika. Jego zapchanie może skutkować nierówną pracą lub nawet unieruchomieniem samochodu. Filtr olejowy za filtrowanie zanieczyszczeń wynikających ze spalania. Równie ważne są filtry powietrza i kabinowy. Pierwszy jest odpowiedzialny za wychwytywanie zanieczyszczeń docierających do silnika z zewnątrz, drugi natomiast za powietrze docierające do kabiny.

Są to najważniejsze części samochodowe jakie należy sprawdzić od razu po zakupie. Jeśli o to zadbamy nasze auto powinno dobrze nam służyć. Oprócz tego warto również dla bezpieczeństwa zlecić kontrolę układu zawieszenia oraz wymienić płyny eksploatacyjne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najciekawsze akcesoria dla kota
W opiece nad kotami niezbędne jest nie tylko regularne podawanie im wartościowego pożywienia, ale również zagwarantowanie optymalnego komfortu. W tym […]
Wędka spinningowa, jaką wybrać?
Wędka spinningowa, jaką wybrać?
Nie wiesz na jaką wędkę spinningową ostatecznie powinieneś się zdecydować? Wszystko oczywiście będzie zależeć od tego, na jakim etapie wędkarstwa […]
5 błędów podczas samodzielnego nakładania hybrydy
5 błędów podczas samodzielnego nakładania hybrydy
Kobiety pokochały paznokcie hybrydowe. Coraz więcej pań decyduje się na wykonanie manicure w domu, by oszczędzić czas i pieniądze na […]
Ostatnie wpisy