Polecamy

Książki – jak wygląda przebieg ich tworzenia od podstaw

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Książka została napisana, zredagowana i wydana od podstaw. Nie ma żadnych ghost writerów ani innych osób zaangażowanych w ten proces. Autor zrobił wszystko sam, od pisania do edycji, a nawet zaprojektował okładkę. Tak właśnie działa druk cyfrowy.

Etapy tworzenia książek za pomocą druku cyfrowego

Książka przechodzi przez proces formatowania, aby mogła być czytana przez e-czytniki i inne urządzenia. Można to zrobić na wiele sposobów, w zależności od tego, co chcesz zrobić ze swoją książką.

Następnie trzeba zdecydować, czy chcesz paperback lub hardcover kopii książki drukowanej. To zależy od tego, ile kopii potrzebujesz wydrukować na raz, a także ile pieniędzy chcesz wydać na każdą kopię książki.

Następnie książka jest drukowana na papierze i oprawiana w klej lub zszywki (w zależności od wybranego sposobu oprawy). Następnie wysyłamy ją do dystrybucji, aby ludzie mogli kupić fizyczne egzemplarze Twojej książki! Wbrew pozorom, druk książek nie jest zbyt skomplikowany, a bardziej czasochłonny.

Projekt okładki

Okładka jest najważniejszą częścią Twojej książki i powinna przyciągać wzrok potencjalnych czytelników. Być może zechcesz zatrudnić profesjonalnego projektanta lub ilustratora do stworzenia okładki, ale jeśli masz ograniczony budżet, w sieci znajdziesz mnóstwo darmowych materiałów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki rodzaj pościeli warto kupić?
Jaki rodzaj pościeli warto kupić?
Jedwab, adamaszek, bawełna, satyna, flanela – to najpopularniejsze tkaniny, z których wykonywana jest pościel. Poszczególne propozycje różnią się ponadto bogactwem […]
Gdzie najlepiej jeździć motorem crossowym?
Gdzie najlepiej jeździć motorem crossowym?
W naszym kraju przybywa motocrossowców, jednak mają oni trudności ze znalezieniem odpowiednich terenów do uprawiania tej formy rekreacji. Na pojazd […]
Serwis ciężarówek – co warto wiedzieć?
Serwis ciężarówek – co warto wiedzieć?
Zastosowanie transportu samochodami ciężarowymi jest bardzo wysokie. Dzięki tirom możliwy jest przewóz bardzo dużych partii towarów i produktów wielkogabarytowych na […]
Ostatnie wpisy