Technika i motoryzacja

Jak wybrać ploter?

Opublikowano: 19 grudnia 2019 o 10:40   /   przez   /   komentarze (0)

Wybór plotera to ważna decyzja. Nie są to tradycyjne drukarki, a z racji swoich wielkogabarytowych możliwości cięcia i wydruku będziemy mieli do czynienia z dużo wyższą ceną. Jednym z podstawowych pytań przed podjęciem decyzji powinno być to, do czego ploter będzie nam potrzebny. Mamy do wyboru kilka ich rodzajów, różniących się między sobą pod względem zakresu działania. Tak więc na rynku znajdziemy: plotery drukujące, tnące, wielofunkcyjne, a także takie pozwalające na grawerowanie napisów lub frezowanie (czyli plotery CNC).

Czym wyróżniają się poszczególne modele?

Plotery drukujące nie różnią się zbytnio od drukarek. Ich funkcja sprowadza się do nanoszenia obrazu na papier, tylko że ten ostatni ma dużo większe gabaryty niż w przypadku tradycyjnego wydruku. Wśród tego typu ploterów możemy również rozróżnić atramentowe i laserowe, różniące się między sobą sposobem przenoszenia obrazu na papier. Wśród nich warto zwrócić uwagę na plotery stołowe Aristo, które cechują się bardzo wysoką jakością wykonania, niezawodnością oraz precyzją przenoszenia obrazu na papier.

Plotery tnące to znowu maszyny, których głównym przeznaczeniem jest wycinanie w materiale odpowiednich wzorów. Materiałem oczywiście nie musi być papier. Znowu plotery wielofunkcyjne, jak sama nazwa wskazuje, łączą w sobie kilka funkcji, np. ploter może być drukująco-tnący, albo tnąco-frezujący.

Jeśli szukamy urządzeń w przystępnej cenie, używanych, warto wejść na stronę https://sklep.dmplot.com/plotery-uzywane, gdzie dowiemy się więcej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

jeden × 2 =