Polecamy

Jak znaleźć pracę marzeń? Krótki przewodnik

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zdobyć fajną pracę. W tym artykule dowiesz się o niektórych z nich.

Przygotowanie do szukania pracy

  • Wiedz, co chcesz robić. Jeśli nie wiesz, co chcesz robić, to nie będziesz w stanie dokonać właściwych wyborów. Zacznij więc myśleć o tym, co lubisz robić i co sprawia Ci przyjemność.
  • Zaprzyjaźnij się z ludźmi, którzy mają fajne zawody. Dzięki temu dowiesz się więcej o danej branży i nawiążesz kontakt z osobami, które mogą pomóc Ci znaleźć pracę w tej dziedzinie.
  • Miej pojęcie o tym, ile pieniędzy chcesz zarabiać i ile czasu zajmie Ci odniesienie sukcesu na wybranej ścieżce kariery. W ten sposób, gdy pojawią się możliwości, dla których te warunki nie są spełnione, będziesz wiedział, że nie warto już ich realizować.
  • Zrób rozeznanie w firmach, zanim zaczniesz ubiegać się o pracę w nich. Dzięki temu łatwiej będzie stwierdzić, czy chcesz pracować w danej firmie, czy nie. Jeśli tak, to możesz skupić się na aplikowaniu na stanowiska w tej firmie. Jeśli nie, to poszukaj możliwości zatrudnienia gdzie indziej.
  • Musisz również przeprowadzić badania na swój temat! Jakim typem osoby jesteś? Jakie masz umiejętności? Gdzie są Twoje słabe strony? Jakie mocne strony można poprawić?

Tworzenie CV

Mając te informacje, możesz stworzyć CV i list motywacyjny, które podkreślą Twoje mocne strony i zminimalizują słabości. Na podstawie tych czynników będziesz mógł również określić rodzaj pracy, do której najlepiej się nadajesz. Na stronie https://www.aas.jobs/jobs-city/slaskie/ są oferty pracy, na które możesz aplikować.

Aby napisać dobre CV, powinieneś zawrzeć:

  • Podsumowanie zawodowe, które podkreśla Twoje umiejętności i doświadczenie.
  • Listę swoich kwalifikacji w odwrotnym porządku chronologicznym (z najnowszą pracą jako pierwszą).
  • Twoje dane kontaktowe.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki system wentylacji wybrać do mieszkania?
Z posiadaniem mieszkania wiąże się wiele dylematów, które trzeba samodzielnie rozwiązać. Czasem są to rzeczy trudne, niekiedy łatwe, najgorzej jednak, […]
Odświeżamy swoje wnętrza
Odświeżamy swoje wnętrza
Każdy dom i każde mieszkanie od czasu do czasu wymaga odświeżenia. Nowe dodatki, zmiana mebli, świeże rośliny, odmalowane ściany. Czasami […]
Klimat bożonarodzeniowy – jak go stworzyć w domu?
Klimat bożonarodzeniowy – jak go stworzyć w domu?
Okres świąteczny ma szczególną atmosferę, którą można poczuć tylko zimą. Jest to pora roku, w której ludzie są gotowi wydać […]
Ostatnie wpisy