Wypoczynek i hobby

Zalety uczenia się jazdy na snowboardzie już od małego

Opublikowano: 17 września 2020 o 12:49   /   przez   /   komentarze (0)

Sporty zimowe w Polsce zyskują na popularności. Większa dostępność sprzętu oraz lepiej przygotowywane stoki zachęcają do aktywnego spędzania tej pory roku. Dodatkowo na polskim rynku znacznie zwiększyła się ilość sprzętu snowboardowego, zarówno nowego jak i używanego. Jest to też bardzo dobra forma spędzania czasu dla młodszych. 

Poprawa koordynacji

Jazda na snowboardzie wymaga specyficznej współpracy między częściami ciała. Nogi są względem siebie zawsze w tej samej pozycji, dużą ilość pracy przy skręcaniu i utrzymywaniu równowagi wykonuje tułów. Dla wielu osób jest to początkowo dość nienaturalne, jednak dzieci podchodzą do tego zupełnie inaczej, co przyśpiesza naukę, a w efekcie znacznie poprawia koordynację ruchową dziecka. Dzięki temu, nawet w późniejszych latach, nauka nowych rzeczy czy ruchów, nawet tych schematycznych staje się znacznie łatwiejsza. Ma to znaczenie nie tylko w przypadku uprawiania sportu, ale też np. podczas codziennego utrzymywania poprawnej sylwetki.

Aktualnie deski snowboardowe dla dzieci dostępne są w wielu sklepach i wypożyczalniach. Mają nie tylko odpowiedni rozmiar, ale też inaczej ścięte krawędzie dzięki czemu potrzeba trochę mniej włożonej siły do wykonania prawidłowego skrętu czy hamowania. Są też odpowiednio sztywne, żeby wymusić lepsze ułożenie nóg oraz zapewnić większą ochronę przed kontuzją. Kaski mają spory zakres regulacji, dzięki czemu dziecko szybko z nich nie wyrośnie. Podobne rozwiązania znaleźć można w odzieży snowboardowej. Odpowiedni system pasków pozwala dostosować je do aktualnego wzrostu i wagi dziecka.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

2 × dwa =