Lifestyle

Z jakich materiałów produkowane są koszule?

Opublikowano: 3 maja 2019 o 05:53   /   przez   /   komentarze (0)

Koszula to idealny element męskiej garderoby na różnorodne okazje – zarówno oficjalne, jak i nieformalne. Sprawdzi zatem m.in. na spotkaniach stricte biznesowych, kolacji we dwoje czy podczas luźnych spotkań z rodziną. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, jak ogromne znaczenie ma rodzaj materiału, z którego została wykonana koszula. Ma on bowiem wpływ nie tylko na jakość i żywotność, ale również na stylistykę wyrobu. W artykule tym zostaną opisane tkaniny najczęściej używane do produkcji koszul.

Jakość tkaniny ma ogromne znaczenie 

Koszule męskie mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, z których każdy posiada określone właściwości użytkowe i estetyczne. Nie bez znaczenia jest też splot nici. Oto najpopularniejsze tkaniny wykorzystywane współcześnie do wyrobu koszul: 

– popelina – w całości zrobiona z przędzy wełnianej, charakteryzuje się umiarkowaną miękkością w dotyku oraz prostym, płóciennym splotem; duży wybór koszul z tego materiału można znaleźć na https://eleganckipan.com.pl/ 

– diagonal – odmiana tkaniny wełnianej o ciasnym splocie skośnym (z wyraźnym nachyleniem prążków), odznaczająca się delikatnym połyskiem i dużą miękkością, a także dobrym układaniem się (odporność na zagniecenia)

– oxford – stosunkowo sztywny materiał wykonany z cienkich nici, o dosyć luźnym splocie; wyróżnia się ogromną wytrzymałością i nadaje się głównie do strojów nieformalnych (np. sportowych)

– chambray – miękka tkanina z bawełny o całkiem prostym splocie, wytwarzana z cienkiej przędzy, co pozwala uzyskać luźny wygląd (doskonale komponuje się z jeansami)

– dżins – cechuje go wyjątkowo duża wytrzymałość oraz grubość

– flanela – ciepła i niesamowicie przyjemna w dotyku, o splocie popelinowym lub twillowym (nieformalny), nadająca się zwłaszcza na sezon jesienno-zimowy; 

– melanż – tkanina wykonana z nitek różniących się pod względem barwy, tworzona z wielu rozmaitych splotów (m.in. twill i oxford) i delikatnie farbowana

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

trzy × cztery =