Zdrowie i medycyna

Jak dostarczyć organizmowi kolagenu?

Opublikowano: 21 października 2020 o 17:35   /   przez   /   komentarze (0)

Kolagen uznawany jest za źródło młodości. Jest jednym ze składników organizmu ludzkiego odpowiedzialnym za odnowę komórek. Dzięki niemu skóra pozostaje jędrna, gładka i elastyczna. Niestety wraz z upływem lat organizm traci zdolność do jego produkcji. W związku z tym konieczne jest dostarczanie go innymi metodami.

Powstałe w ciele braki kolagenu powodują starzenie się skóry i między innymi pojawienie się zmarszczek. Jest on też elementem budulcowym organizmu i wpływa bezpośrednio na połączenia między narządami. Bez niego stawy stają się słabsze i pojawia się ból. Poza naturalnym starzeniem organizmu na ilość tego składnika wpływa też wyczynowe uprawianie sportów, styl życia, palenie czy nadmierne przebywanie na Słońcu.

Sposoby na uzupełnienie braków kolagenu

Najprościej składnik ten dostarcza się poprzez naturalne pożywienie. Najwięcej kolagenu występuje w takich produktach jak: wywar mięsny, salceson, podroby czy golonka. Jednakże ze względu na zawartość tłuszczu nie są to produkty polecane do spożywania na co dzień. Mało osób ma też wystarczająco dużo czasu, aby samemu przygotować takie dania. Z tego powodu najlepszą metodą do uzupełnienia braków są różnego rodzaju tabletki czy kapsułki zawierające kolagen.

Na rynku istnieje wiele produktów, w których można go znaleźć. Oferowane są zarówno tabletki, proszki czy kapsułki, ale również różnego rodzaju balsamy i kremy do stosowania bezpośrednio na skórę. Dostępną ofertę można sprawdzić między innymi tutaj: https://noblemedica.pl/. Przyjmowanie kolagenu w tej formie nie powoduje zwykle żadnych skutków ubocznych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

jeden × dwa =