Lifestyle

W grupie czy indywidualnie – jak uczyć się języków obcych?

Opublikowano: 8 sierpnia 2019 o 10:00   /   przez   /   komentarze (0)

Płynne posługiwanie się językiem obcym to umiejętność, na którą powinniśmy stawiać już od najmłodszych lat. W przyszłości przyda się nie tylko na rynku pracy, lecz także w życiu prywatnym, przede wszystkim w trakcie podróży zagranicznych. Znając język obcy, nasze dziecko już teraz może rozwijać swoje zainteresowania, korzystając z zagranicznych źródeł. Jaka metoda nauki będzie jednak najbardziej efektywna, kursy grupowe czy indywidualne?

Większe możliwości

Nauka w grupie to najbardziej popularne rozwiązanie. Kursy organizowane przez szkoły językowe np. w tej szkole http://www.malalingua.com.pl/szkola-jezykowa-siedlce wyglądają podobnie jak lekcje matematyki lub geografii w szkole podstawowej czy liceum. Główna różnica polega jednak na tym, że uczniowie dopasowani zostają do grupy o poziomie najbardziej zbliżonym do ich umiejętności. Dzięki temu, zapisując naszą pociechę na angielski dla dzieci w Krakowie, mamy pewność, że poradzi sobie z materiałem, który obejmuje kurs. Najmłodsi mogą na bieżąco trenować język obcy podczas rozmowy z rówieśnikami.

Inne podejście

Zajęcia indywidualne odbywają się na nieco innych zasadach, co kursy grupowe. Tempo przyswajania materiału dopasowane jest w tym przypadku do możliwości konkretnego ucznia, na którym skupia się cała uwaga nauczyciela. Zaletą tego rozwiązania jest pewność, że dziecko może na bieżąco przedyskutować wszystkie swoje wątpliwości z prowadzącym. Główną wadą nauki indywidualnej jest fakt, iż nauczyciel jest jedyną osobą, z którą nasza pociecha może trenować nabyte umiejętności. Nadal jest to jednak najlepsza opcja dla dzieci nieśmiałych, którym trudno jest otworzyć się podczas pracy w grupie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

8 + 4 =