Ogród i dom

Aranżacja mieszkania na poddaszu

Opublikowano: 21 października 2020 o 10:00   /   przez   /   komentarze (0)

Niezagospodarowane piętro w domu kusi wizją dodatkowej przestrzeni. Dodatkowy metraż może posłużyć za drugą kuchnię, łazienkę, być garderobą w której przechowamy stroje i buty, albo całkowicie samodzielnym i niezależnym mieszkaniem. Prace remontowe przed ich rozpoczęciem warto jednak poprzedzić projektem stworzonym przez specjalistę.

Po co projekt poddasza?

Zaprojektowanie piętra w skosach, tak by służyło swoją powierzchnią jest trudniejszym zadaniem od standardowej aranżacji parteru. W przypadku adaptacji strychu lub nieużytkowego poddasza musimy zwracać uwagę na ścianę nośną domu, wysokości ścianek kolankowych, obecność kominów oraz najbardziej istotne piony kanalizacyjne. Warto przyjrzeć się również konstrukcji dachu oraz-w przypadku starszych domów-kwestii stropu, od której będzie zależała wysokość podłogi oraz użyty do jej zrobienia materiał. By uniknąć natomiast błędów w aranżacji pomieszczeń na poddaszu warto zasięgnąć rady specjalisty.

 Dlaczego warto skorzystać z usług projektanta wnętrz, adaptując poddasze?

Rolą projektanta wnętrz jest praktyczne, ale i stylowe zaaranżowanie pomieszczeń i mieszkań, by spełniały przypisane sobie funkcje w sposób komfortowy i jednocześnie cieszący oko. Dobry specjalista od wnętrz fachowo oceni potencjał ukryty w skosach, belkach tworząc dla nas klimatyczne mieszkanie. Usługi związane z aranżacją są dostępne w każdym mieście wojewódzkim. Jeśli jesteśmy mieszkańcami małopolski i chcemy by aranżacją naszego poddasza zajął się projektant wnętrz Kraków będzie miastem, w którym znajdziemy takie usługi specjalistyczne. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

2 + siedemnaście =