Przedsiębiorczość i gospodarka

Jaki sprzęt warto zakupić, gdy posiada się kurzą fermę?

Opublikowano: 3 listopada 2020 o 06:42   /   przez   /   komentarze (0)

Zarządzanie fermą drobiu wymaga nie tylko gruntownej wiedzy na temat hodowli zwierząt, ale również zdolności logistycznych i marketingowych. Niezbędna jest też dobra orientacja w dziedzinie sprzętu, który usprawnia działanie hodowli. Szczególnie istotne są produkty służące do podstawowych czynności związanych z karmieniem i pojeniem. Warto w tym wypadku zainwestować w dobrej jakości wyposażenie, które pozwoli na automatyzację procesu żywienia kur. W co dobrze jest zaopatrzyć fermę, aby działała sprawnie i efektywnie?

Systemy pojenia i karmienia – podstawa działania hodowli

Każdy hodowca powinien zainwestować w wysokiej jakości systemy służące do pojenia i karmienia zwierząt. Będą one dogodnym rozwiązaniem zarówno dla średnich, jak i dużych producentów drobiu. Kropelkowa linia pojenia umożliwia stały dostęp do świeżej wody, a także zapobiega jej rozlewaniu przez zwierzęta. Z kolei linie do pojenia kur będą odpowiednie dla mniejszych kurników, również zapewniając automatyczny dopływ płynu. Istotne jest to, że dzięki smoczkom drób pije dokładnie tyle wody, ile potrzebuje. Hodowcy mają do wyboru również linie paszowe spiralne wzdłużne oraz linie paszowe poprzeczne, które maksymalnie automatyzują proces dostarczania paszy i zwiększają efektywność oraz rentowność hodowli.

Karmidła i poidła – jakie są ich rodzaje?

Ważnym elementem wyposażenia są także odpowiednie karmniki dla drobiu – karmidła startowe, zasypowe, korytkowe, automaty paszowe, tace na paszę i karmidła stacjonarne. Kolejnym niezbędnym produktem będą wytrzymałe i wygodne poidła – odwracalne, zbiornikowe, poidła pływakowe z automatycznym dozowaniem wody, czy poidła wiadrowe oraz kubeczkowe. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

11 + pięć =