Polecamy

5 błędów podczas samodzielnego nakładania hybrydy

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kobiety pokochały paznokcie hybrydowe. Coraz więcej pań decyduje się na wykonanie manicure w domu, by oszczędzić czas i pieniądze na wizyty w salonie. Nie jest to trudne zadanie – po nabraniu wprawy można długo cieszyć się pięknymi paznokciami pomalowanymi samodzielnie. Jednak decydując się na wykonanie manicure hybrydowego trzeba wystrzegać się kilku błędów.

1.Nieodpowiednie przygotowanie płytki

Przed nałożeniem hybrydy niezbędne jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Oznacza to usunięcie skórek, wypolerowanie płytki oraz spiłowanie paznokci. Pomogą w tym odpowiednie narzędzia. Następnie powierzchnia, na której znajdzie się lakier, musi zostać odtłuszczona.

2.Zbyt gruba warstwa lakieru

Lepiej nałożyć dwie cieńsze warstwy niż jedną grubą. Dzięki temu paznokcie będą wyglądały bardziej estetycznie. Inaczej lakier będzie się marszczył i schodził. To może zepsuć cały manicure.

3.Nieodpowiedni czas utwardzania

Utwardzając lakier za pomocą lampy należy uzbroić się w cierpliwość. Nie wolno zabierać dłoni spod urządzenia wcześniej niż jest to zalecane. Inaczej manicure nie będzie prezentował się dobrze. Czas utwardzania zależy od konkretnej lampy.

4.Zalewanie skórek

Skórki zalane lakierem prezentują się nieestetycznie. Ponadto produkt może uczulać. Zyska także tendencję do zdzierania i będzie szybciej odchodził od płytki. Dokładne nakładanie lakieru wymaga skupienia.

5.Nieprawidłowe usuwanie lakieru hybrydowego

Dobrą techniką ściągania lakieru jest spiłowanie jego górnej warstwy. Następnie trzeba owinąć paznokcie specjalną folią z wacikiem nasączonym acetonem. Po kilku minutach pozostałości należy zeskrobać patyczkiem. Inne metody usuwania mogą uszkodzić płytkę paznokcia.

Podsumowanie

Jak każde zajęcie, robienie manicure hybrydowego wymaga dojścia do wprawy. Odpowiednie przygotowanie i zakup profesjonalnych narzędzi ułatwią zadanie i pozwolą cieszyć się pięknymi paznokciami przez długi czas. W krótkim czasie można opanować technikę tak, by uzyskać efekt jak z salonu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są koszty wynajmu studia fotograficznego?
Jakie są koszty wynajmu studia fotograficznego?
Osoby zajmujące się profesjonalnie robieniem zdjęć (np. sesji ślubnych czy dziecięcych) często decydują się na wynajem studia fotograficznego. Niesie to […]
Jak połączyć konferencję z wyjazdem integracyjnym dla pracowników?
Profesjonalna organizacja konferencji wymaga odpowiedniego zaplecza. W jego skład wchodzą: odpowiednio duża i wyposażona sala konferencyjna, baza hotelowa oraz usługi […]
Okulary przeciwsłoneczne – jakie korzyści wynikają z ich używania?
Okulary przeciwsłoneczne – jakie korzyści wynikają z ich używania?
Istnieje wiele korzyści, które mogą zapewnić Ci okulary przeciwsłoneczne, i nie są one ograniczone tylko do tych fizycznych. Ochrona przed […]
Ostatnie wpisy