Budowa

Technologia na budowie

Opublikowano: 25 czerwca 2019 o 12:47   /   przez   /   komentarze (0)

Sprzęt wykorzystywany podczas budowy

Podstawowym urządzeniem, które znajduje się na każdym placu budowy, jest betoniarka. Sprzęt ten przeznaczony jest przede wszystkim do wyrabiania zapraw betonowych, potrzebnych do wykonania podłóg oraz stropów. Za jego pomocą przygotowywać można także zaprawy tynkarskie oraz murarskie niezbędne do wznoszenia ścian. Innym narzędziem powszechnie stosowanym na placach budowy jest spawarka.

Obecnie dużą popularnością cieszą się migomaty, czyli automaty spawalnicze umożliwiające spawanie metodą MIG i MAG. Urządzenia te są łatwe w obsłudze i mają niewielkie rozmiary. Żeby móc korzystać z betoniarki lub spawarki, na placu budowy trzeba mieć dostęp do energii elektrycznej. W miejscach, gdzie nie ma sieci, konieczne jest zastosowanie agregatów prądotwórczych. Duże, trójfazowe agregaty są w stanie wytworzyć prąd potrzebny do zasilenia elektronarzędzi budowlanych.

Narzędzia stosowane podczas wykańczania wnętrz

Robotnicy zajmujący się wykańczaniem wnętrz coraz chętniej sięgają po agregaty malarskie np. tego typu: https://profimarket.pl/agregaty-malarskie-szpachlarskie-c-536_567.html. Urządzenia te pozwalają na szybkie i dokładnie malowanie. Stosowane mogą być zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Nowoczesny sprzęt wyposażony jest w komputer sterujący ilością przepływającej farby. Niektóre urządzenia umożliwiają nakładanie nie tylko powłok malarskich, ale również szpachli, gładzi czy też tynków.

Podczas wykańczania wnętrz znakomicie sprawdzają się także różnego rodzaju drobne narzędzia, takie jak wiertarko-wkrętarki akumulatorowe, czy wyrzynarki. Pierwsze mogą być np. wykorzystywane podczas mocowania płyt kartonowo-gpisowych do stalowych profili lub podczas składania mebli. Wyrzynarki to narzędzia przeznaczone głównie do precyzyjnego przycinania drewna. Wykorzystywane są także do wycinania otworów w blatach kuchennych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

1 × cztery =