Budowa

Czy drewno to dobry materiał budowlany?

Opublikowano: 12 marca 2020 o 09:39   /   przez   /   komentarze (0)

Drewno od wielu wieków jest stosowane od budowy różnorodnych konstrukcji budowlanych. Wynika to przede wszystkim z doskonałych właściwości fizycznych tego materiału i jego dużej uniwersalności. Współcześnie powstają z niego nie tylko domy jednorodzinne i domki letniskowe, ale też centra ogrodowe, wiaty garażowe, hale do jazdy konnej, altany, zadaszenia, hale, mosty czy pomieszczenia gospodarcze. W niniejszym artykule zostaną pokrótce opisane najważniejsze zalety drewna.

Przewaga nad betonem na wielu polach

Drewno jako materiał budowlany jest cenione głównie za bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Jeśli zatem chcemy zachować przez długi czas ciepło w domu, a jednocześnie wydać dużo mniej na rachunki za ogrzewanie, wówczas drewno będzie znakomitą alternatywą dla betonu, kamienia czy nawet cegły. Po drugie omawiany materiał gwarantuje maksymalnie skrócony czas budowy danego obiektu (nawet do tygodnia) i wynikającą z tego sporą oszczędność pieniędzy. Jest to niezwykle przydatne zwłaszcza w wymagających warunkach pogodowych, czyli np. w zimie albo późną jesienią.

Duże znaczenie ma również to, że drewno zapewnia ogromną wszechstronność zastosowań. Nie dziwi zatem fakt, że na rynku działa wiele podmiotów wykonujących na zamówienie liczne konstrukcje z tego surowca. Przykładowo wiaty garażowe, pergole i zadaszenia tarasów posiada w swojej ofercie firma walkways4u.com. Pozostałe zalety drewna to m.in. przyjazność dla środowiska naturalnego (jest w pełni ekologiczne i biodegradowalne), wysoka estetyka, a także optymalne właściwości mechaniczne (lekkość, wytrzymałość na rozciąganie, trwałość).

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

czternaście − 4 =