Budowa

Impreza masowa – jak poprawnie zabezpieczyć teren?

Opublikowano: 19 stycznia 2020 o 09:00   /   przez   /   komentarze (0)

Impreza masowa, ze względów bezpieczeństwa oraz prawnych, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Najłatwiej jest to uczynić poprzez wyznaczenie odpowiednich stref bezpieczeństwa i dróg ewakuacyjnych za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych przenośnych barierek. Jak dokonać tego jednak w sposób prawidłowy i zgodny z ogólnie przyjętymi normami bezpieczeństwa? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego artykułu poradnikowego.

Zasady organizacji imprez masowych – podstawowe zasady

O imprezie masowej odbywającej się na świeżym powietrzu mówimy w momencie, gdy w założeniach organizatora ma w niej uczestniczyć przynajmniej 1000 osób (500 w przypadku imprez odbywających się w zamkniętych halach). Definicja ta została uwzględniona w ustawie, która określa również zasady zabezpieczenia tego typu zgromadzenia. Spośród elementów wpływających na bezpieczeństwo ustawodawca podkreśla konieczność wyznaczenia stref i dróg ewakuacji. Jak tego jednak dokonać? Najprostszą metodą jest zastosowanie specjalnych barierek – w roli tej sprawdzą się doskonale ogrodzenia ażurowe.

Samem barierki i odpowiednio wyznaczone za ich pomocą drogi ewakuacyjne nie gwarantują odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Ważne jest również oświetlenie miejsca odbywania się imprezy masowej. Najłatwiej uczynić to za pomocą wysokowydajnych lamp LED ustawionych na wysokich masztach. Z przykładową ofertą takich źródeł oświetlenia można się zapoznać między innymi na stronie internetowej https://easyfence.pl/produkt/lampa-zmierzchowa-led/.  

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

sześć + siedemnaście =