Budowa

Kostka brukowa – czy to dobry wybór?

Opublikowano: 6 czerwca 2018 o 08:43   /   przez   /   komentarze (0)

Kostka brukowa może okazać się świetnym materiałem budowlanym, jednak do tego potrzebujemy dokonać dobrego wyboru pod względem materiałów przeznaczonych do jej produkcji. Z góry, odrzucić powinniśmy wszelkie oferty proponujące podejrzanie niskie ceny, gdyż taki produkt po krótkim czasie okaże się mało solidny i wytrzymały na uszkodzenia zewnętrzne, a przez co charakteryzujący się niską trwałością.

Przede wszystkim, kostki brukowe powinny być produkowane według norm narzuconych przez Unię Europejską, jeśli nie posiadają oznaczeń oraz certyfikatów o tym świadczących, powinniśmy od razu zrezygnować z zakupu. Norma europejska wymaga stosowania materiałów o określonej specyfice, dzięki czemu kostka brukowa charakteryzować się będzie trwałą i odporną na wszelkie zmiany atmosferyczne powierzchnią. Decydując się na zakup kostki brukowej, zwróćmy szczególną uwagę na jej stopień nasiąkliwości – im niższa, tym lepiej – oraz trwałość materiałów odpornych. Jeżeli kostka położona będzie pod gołym niebem istotny okaże się także czynnik odpowiadający za jej mrozoodporność.

Bardziej podatna na uszkodzenia jest barwiona kostka brukowa – w przypadku takiego zakupu istotne będą barwniki zastosowane do zmiany jej koloru. Kolorowa kostka brukowa będzie nieznacznie droższa od klasycznej wersji, jednak nadal jej cena będzie cechować się dużą przystępnością – cena kostki brukowej waha się średnio od 25 do 35 złotych za metr kwadratowy. Oczywiście, im lepszej jakości materiały będą użyte do jej produkcji, tym wyższa będzie i cena, jednocześnie jednak zyskamy na żywotności produktu, co pozwoli nam zaoszczędzić na jego wymianie czy naprawie.

Artykuł napisany we współpracy z producentem kostki brukowej PokBruk.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

1 × pięć =