Budowa

Z czego zbudować domowy kominek?

Opublikowano: 20 marca 2020 o 14:10   /   przez   /   komentarze (0)

Domowy kominek to doskonały sposób na poprawienie klimatu panującego w pomieszczeniu dzięki towarzystwu żywego ognia. Ponadto, może pełnić rolę dodatkowego lub głównego źródła ciepła, o czym również warto pamiętać podczas planowania projektu. Niemniej jednak większość ludzi decyduje się na kominek ze względów czysto estetycznych, a żeby je zmaksymalizować, trzeba również wybrać odpowiedni materiał do budowy i osłonięcia kominka. Możliwości jest kilka, dzięki czemu każdy będzie mógł zdecydować się na najbardziej mu odpowiadającą.

Najpopularniejsze materiały na kominek

Jeśli chodzi o obudowę kominka, to składa się ona z trzech głównych elementów: z płyty nośnej, obudowy wkładu oraz okapu. Płyta nośna powinna być odpowiednio odporna na obciążenia, a wszystkie elementy obudowy powinny składać się z materiałów niepalnych. Dlatego — jeśli chodzi o płytę i obudowę wkładu — najczęściej wybiera się do tego cegłę zwykłą albo klinkierową. Tę okłada się następnie płytkami kamiennymi, ceramiką lub drewnem wedle uznania. Jeśli chodzi o materiały na kominek Wrocław jest miastem, w którym warto się za nimi rozejrzeć.

Okap zwykle wykonany jest z płyt gipsowo-kartonowych, które są ognioodporne, a od środka jest dodatkowo wyłożony izolacją z wełny mineralnej i folii aluminiowej. Musi także posiadać przegrodę na rurę spalinową, którą montuje się u jego szczytu. W przypadku obudowy komina warto również spojrzeć na nowe materiały, takie jak fornir kamienny.

Więcej o nim można dowiedzieć się pod adresem http://kominkidesign.pl/fornir-kamienny/.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

trzynaście + sześć =