Budowa

Dlaczego w budownictwie stosuje się płyty poliwęglanowe zamiast tradycyjnego szkła?

Opublikowano: 8 marca 2022 o 12:00   /   przez   /   komentarze (0)

Każdy nowy obiekt powinien być funkcjonalny, estetyczny i bezpieczny. Dlatego w budownictwie pojawiło się wiele materiałów, które w niektórych sytuacja z powodzeniem wypierają stare. Takim materiałem jest poliwęglan, który bardzo często zastępuje szkło.

Poliwęglan – łatwość obróbki i bezpieczeństwo

W pracach budowlanych coraz częściej wykorzystuje się płyty poliwęglanu zamiast tafli szkła. Mogą one być używane podczas wykonania przezroczystego zadaszenia czy przegrody w biurze. Buduje się z nich wiaty, przystanki autobusowe, różnego rodzaju świetliki, osłony bankomatów, przezroczyste przepierzenia, daszki nad wejściem do klatki schodowej itp.

Poliwęglan jest materiałem bezpiecznym i trwałym. W odróżnieniu od szkła nikomu nic nie grozi w przypadku uszkodzenia tafli. Jest on także bardzo odporny na działanie wszelkich czynników atmosferycznych, wytrzymuje napór wiatru i śniegu.

Zaletą płyt z poliwęglanu jest również łatwy montaż oraz możliwość formowania i uginania. Można je bezpiecznie ciąć, frezować, wiercić i do obróbki nie potrzeba żadnych specjalistycznych narzędzi. Aby zamontować tego typu płyty, całkowicie wystarczą podstawowe umiejętności i wiedza z zakresu budownictwa czy majsterkowania.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

jeden + dwanaście =