Budowa

Na co zwrócić uwagę wybierając powierzechnię?

Opublikowano: 18 lipca 2021 o 13:15   /   przez   /   komentarze (0)

Wybór nawierzchni na parking pod firmą albo podjazd przy domu jednorodzinnym, nie jest wcale prostą sprawą. Teoretycznie wystarczy położyć zwykłą kostkę brukową, jednakże wystarczy pomyśleć o tym, co mogłoby się stać w razie ulewnego deszczu, żeby jednak przysiąść nad tym zagadnieniem na nieco dłuższą chwilę. Nikt nie chce, żeby jego samochód stał w głębokich kałużach. Rozwiązaniem wartym zastanowienia są zdecydowanie nawierzchnie wodoprzepuszczalne, które nie tylko są bardzo trwałe, ale także przyjazne dla środowiska, ponieważ pozwalają na odprowadzenie całości deszczówki do gleby.

Nie chodzi wcale wyłącznie o betony i asfalty

Nadal można cieszyć się nawierzchnią zrobioną z popularnej kostki brukowej lub granitowej. Wystarczy dokupić do niej specjalne przepuszczające wodę spoiwo, które zawiera w swoim składzie żywicę epoksydową. O produktach takich można dowiedzieć się więcej na http://revosystem.pl, gdzie przy okazji opisane są także procesy technologiczne oraz wpływ używania takich rozwiązań na środowisko naturalne. Pozwoli to na uzyskanie pełnego obrazu sytuacji oraz zdecydowanie ułatwi podjęcie prawidłowej decyzji.

Nawierzchnia wodoprzepuszczalna jest szczególnie ważna w lokalizacjach znajdujących się w obniżeniach terenu, gdzie woda z ulewnego deszczu mogłaby spływać i przez długi czas uniemożliwiać normalny przejazd. Jest także doskonała w miastach, ponieważ utrudnia powstawanie nieprzyjemnych wysp ciepła, a tym samym wspiera nie tylko naturę, ale także okolicznych mieszkańców. Warto jest pomyśleć także o takich kwestiach, żeby pozostawić świat choć odrobinę lepszym dla swoich dzieci.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

dziewięć + dziewiętnaście =