Polecamy

Jak szczelnie zamontować okno?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do tego, aby okna spełniały swoją funkcję konieczny jest ich właściwy montaż. Muszą być one przede wszystkim szczelne, aby zapobiec uciekaniu ciepła na zewnątrz budynku. Uchroni to także przez rozwojem pleśni w pomieszczeniach, która może być bardzo groźna dla zdrowia.

W jaki sposób właściwie zamontować okna?

Jednym ze sposobów montażu okien jest użycie pianki poliuretanowej. Stanowi ona warstwę termiczną oraz akustyczną. Przykrywa się ją warstwą tynku, dzięki czemu staje się niewidoczna. Metoda ta nie jest jednak doskonała, ponieważ z czasem dochodzi do stopniowej jej degradacji i pojawienia się prześwitów, do których dostaje się woda. Pianka jest także wrażliwa na działanie promieni słonecznych, które mogą skrócić jej trwałość. Z tego względu konieczne jest zastosowanie dodatkowych wzmocnień. Po obu stronach okna umieścić trzeba specjalną folię. Przydatna będzie także taśma okienna, która wyizoluje spoiwo szyby z każdej strony.

Folia oraz taśma mają za zadanie również izolować hałas, który będzie wpadał do wnętrza budynku. Wzmacniają one piankę poliuretanową i zapobiegają powstawaniu mostków termicznych, które bardzo negatywnie wpływają na szczelność okien.

Niezwykle istotne jest właściwe przygotowanie oraz wyrównanie powierzchni ościeżu, ponieważ etap ten ma ogromny wpływ na późniejszą szczelność okna. Następnie montuje się w nim ramę. Można także zdecydować się na nowoczesne okna energooszczędne o niskim współczynniku przenikania ciepła. Dzięki nim energia skumulowana w pomieszczeniu nie będzie uciekała na zewnątrz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kontrola u stomatologa –  czy warto na nią chodzić?
Kontrola u stomatologa – czy warto na nią chodzić?
Pytanie o to, czy iść do dentysty jest trochę jak pytanie, czy warto iść na siłownię. Odpowiedź zależy od Twoich […]
Jakiego typu manicure jest teraz na czasie?
Jakiego typu manicure jest teraz na czasie?
Niemal każda nowa pora roku wiąże się ze zmianami w trendach. Dotyczy to również typów manicure. Jesień 2021 roku przyniesie […]
Romantyczny wypad we dwoje – gdzie pojechać?
Romantyczny wypad we dwoje – gdzie pojechać?
Spokój, cisza, niesamowicie klimatyczne zachody słońca – to sceneria, który zbliży dwójkę zakochanych w sobie osób. Aby móc podziwiać piękne […]
Ostatnie wpisy