Lifestyle

Jakie okulary pasują do twarzy w kształcie kwadratu?

Opublikowano: 21 marca 2020 o 17:00   /   przez   /   komentarze (0)

Okulary to nie tylko narzędzie służące do korekcji wad wzroku, ale także ważny element kreujący wizerunek i podkreślający osobowość. Z tego względu przy wyborze konkretnego modelu warto brać pod uwagę kilka czynników, a jednym z ważniejszych jest kształt twarzy. Spory problem mają zwłaszcza osoby z kwadratową twarzą, gdyż istnieje niewiele idealnie pasujących do niej oprawek. W tym przypadku dobrze sprawdzą się m.in. konstrukcje grube i dosyć szerokie, dostępne na https://www.opticdesign.pl/22-kwadratowe-okulary-korekcyjne

Klasyczne aviatory to strzał w dziesiątkę

Kwadratowa twarz charakteryzuje się wyraźnie zarysowaną szczęką, wystającymi kośćmi policzkowymi oraz stosunkowo szerokim czołem. Z daleka wydaje się natomiast podłużna i prosta. Wymaga ona zatem dobrania takich oprawek, które optycznie ją wysmuklą i zaokrąglą zbyt kanciaste rysy. Zdecydowanie najlepiej spiszą się tutaj okulary aviatory, zwane potocznie pilotkami. Posiadają one w swojej konstrukcji cienkie oprawki wykonane ze stali, a kształtem przypominają kroplę wody zwężającą się ku dołowi. Ich ogromną zaletą jest to, że z jednej strony są uniwersalne i ponadczasowe, z drugiej zaś oryginalne.

Polecanym modelem oprawek są również tzw. kocie oczy. Wyróżniają się one wystającymi rogami w górnej części, przez co prezentują się bardzo zadziornie, dodając twarzy charakteru oraz delikatnie ją wysmuklając. Oprócz tego osoby mające kwadratową twarz mogą z powodzeniem zdecydować się na okulary nerdy (z szerokimi i dużymi oprawkami), a także modele lekko zaokrąglone u dołu, a na górze układające się na linii brwi. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

jeden × jeden =