Lifestyle

Jaki mechanizm zegarka wybrać?

Opublikowano: 24 lutego 2020 o 08:53   /   przez   /   komentarze (0)

Zegarki to jedne z podstawowych przedmiotów towarzyszących nam na co dzień. Idealnie nadają się jako dodatek do stylizacji zarówno casualowych, jak i eleganckich. Nie dziwi zatem fakt, że firmy zajmujące się ich produkcją nieustannie poszerzają swoją ofertą o coraz to bardziej zaawansowane i piękniejsze modele. Dla użytkownika ogromne znaczenie powinien mieć jednak zwłaszcza mechanizm, jaki został zastosowany w konstrukcji. Najbardziej nowoczesny jest oczywiście automatyczny – znajdziemy go m.in. w stylowych zegarkach męskich Oris

Wiele zależy od indywidualnych preferencji 

Klasycznym rodzajem zegarka jest model mechaniczny, napędzany przez specjalną sprężynę, która powoli rozpręża się i oddaje całą swoją energię pozostałym elementom mechanizmu. Produkt taki nie potrzebuje baterii, ale jednocześnie wymaga regularnego nakręcania i jest stosunkowo drogi. Z tego względu będzie dobrym wyborem dla dojrzałych mężczyzn, ubierających się na co dzień raczej elegancko. W sklepach znajdziemy również wiele zegarków z mechanizmem kwarcowym, odmierzających czas dzięki drganiom kryształu kwarcu. Są one zasilane baterią, która średnio raz na rok wyczerpuje się i musi zostać wymieniona na nową.

Urządzenia te nie wymagają nakręcania i są dostępne w bardzo zróżnicowanej palecie cenowej, a na dodatek gwarantują nam większą punktualność niż modele mechaniczne. Jeśli interesują nas produkty z tej kategorii, powinniśmy koniecznie pomyśleć o zegarkach Tissot Gold, wyróżniających się elegancką stylistyką i niezawodnością. Ostatnim rodzajem jest zegarek z mechanizmem automatycznym, uznawany za najbardziej nowoczesny. Jego działanie opiera się na wykorzystaniu sprężyny z automatycznym naciągiem, dzięki czemu nakręca się samodzielnie podczas użytkowania (wskutek ruchów nadgarstka).

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

dwa × 4 =