Polecamy

Jak stworzyć dobrą wentylację w aucie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przewietrzanie wnętrza auta ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie, komfort i przede wszystkim koncentrację. Dlatego też zapewnienie dobrej wentylacji w kabinie ma ogromne znaczenie. Sprawdzamy w jaki sposób ustawić nawiew i klimatyzację przed wyjazdem w długą trasę. Pomoże nam to dojechać na miejsce rześkim i niezmęczonym, bez ryzyka wystąpienia wypadków lub stłuczek z powodu zmęczenia.

Ustawienia nawiewu

Najważniejszą rolę w przewietrzaniu wnętrza pełni nawiew, powinniśmy więc skonfigurować jego ustawienia w pierwszej kolejności. Większość z nas latem chętnie używa klimatyzacji i to z obiegiem wewnętrznym, by w aucie było ja najchłodniej. Jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ powoduje brak wpuszczania do wnętrza świeżego powietrza i wpływa negatywnie na koncentrację.

Warto również ustawić nawiew na temperaturę około 21-23 stopni, by po zakończeniu podróży nie doznać szoku termicznego, gdy jest duży upał. Nie powinniśmy dopuszczać do sytuacji, gdy całkowicie nie działa klimatyzacja Warszawa na szczęście ma wiele wyspecjalizowanych serwisów, które szybko usuną usterki tego systemu.

Uchylamy szyby

Panuje przekonanie, że podczas jazdy w upał z włączonym chłodzeniem, najlepiej jest całkowicie zamknąć wszystkie szyby. Jednak dobrym pomysłem jest uchylenie tylnych okien przynajmniej na pół centymetra. Znacznie polepszy to przewiew, zwiększy dostęp świeżego powietrza do kabiny. W przypadku niesprawnego systemu chłodzenia wnętrza zaleca się jazdę z całkiem otwartymi szybami w upał, jednak nie powinniśmy do takiej sytuacji dopuszczać. Serwis klimatyzacji w Warszawie szybko i skutecznie usunie usterki układu, a my będziemy mogli nadal cieszyć się komfortem w czasie jazdy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zadbać w pełni o wygląd swoich stóp?
Jak zadbać w pełni o wygląd swoich stóp?
Stopy są narażone na szkodliwe działanie bakterii, wirusów i grzybów. Ważne jest, aby od czasu do czasu zadbać o nie, […]
Co do zaoferowania turystom ma Gruzja?
Wiele osób marzy o podróży do Gruzji, choć często tak naprawdę nie potrafi uzasadnić dlaczego. A ten wyjątkowy kraj położony […]
Reklama firmy na targach – jakie gadżety reklamowe ze sobą zabrać?
Obecność na targach ma na celu przede wszystkim promować usługi lub produkty firmy. W tym celu warto zadbać o kilka […]
Ostatnie wpisy