Technika i motoryzacja

Czego nie może zabraknąć w Twoim warsztacie?

Opublikowano: 5 września 2018 o 06:33   /   przez   /   komentarze (0)

Prowadząc warsztat samochodowy nie może nam zabraknąć bardzo wielu narzędzi. Przede wszystkim są to klucze różnego rodzaju, bo bez nich nie będziemy mogli odkręcać śrub i innych połączeń mechanicznych w naprawianych pojazdach. Najważniejsze to posiadać także odpowiedni zestaw przedłużek i rękojeści z zapadką (tzw. grzechotek), bez tego ciężko będzie się dostać w trudno dostępne miejsca w autach.

Jak wyposażyć warsztat?

Jak wspomnieliśmy wyżej, najlepiej mieć kompletny zestaw narzędzi nasadowych. Można kupić całe skrzynki z narzędziami w formie stojących szaf, gdzie w każdej szufladzie znajdują się odpowiedniego rodzaju klucze, nasadki, przedłużki, grzechotki i tak dalej. Wyposażenie warsztatu można kupować w różnych miejscach, jednak przede wszystkim nie powinno się kupować tanich i beznadziejnych narzędzi. Muszą one być trwałe, inaczej długo nam to wszystko nie podziała. Trudniejsza śruba do odkręcenia, wymagająca użycia dużego momentu, spowoduje że nasadki zaczną pękać. Nie chcemy tego, jeżeli pragniemy wykonywać naprawy szybko i skutecznie.

Narzędzia warsztatowe można kupować w sklepach stacjonarnych lub w internecie, na przykład na takiej stronie jak http://www.autos.com.pl lub podobnych. Tam też mamy wybór i zawsze starajmy się brać narzędzia od znanych producentów, którzy są chwaleni przez ludzi pracujących w branży. Pamiętajmy, że narzędzia w warsztacie będą miały o wiele trudniejsze życie niż te, które kupujemy sobie czasem do samodzielnych napraw. Dlatego starajmy się nigdy nie oszczędzać na wyposażeniu warsztatu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

18 + 5 =