Technika i motoryzacja

Auto po kolizji drogowej – naprawić czy oddać do skupu?

Opublikowano: 16 października 2019 o 10:10   /   przez   /   komentarze (0)

Kolizje drogowe i stłuczki zdarzają się właściwie codziennie, a ich skutkiem bywa czasem dość znaczące uszkodzenie bądź zniszczenie auta. W niektórych przypadkach samochód poddawany jest kasacji, ponieważ nie nadaje się już do dalszego, bezpiecznego użytkowania. Bywają jednak również sytuacje, kiedy to właściciel ma okazję samodzielnie zdecydować, jakie działanie powinien podjąć.

Opłacalność naprawy zniszczonego auta, a oddanie go do skupu

W przypadku dużych zniszczeń, uniemożliwiających dalsze użytkowanie samochodu, jego właściciel może spróbować oddać go na części. Zdarza się bowiem, że mimo iż auto jako całość nie nadaje się do dalszej jazdy, to wciąż posiada nienaruszone elementy, które warto spieniężyć. Takim miejscem, gdzie warto tego dokonać, jest szrot w Łodzi. Takie miejsce to nic innego jak stacja demontażu pojazdów, czyli miejsce, w którym można rozłożyć je na części pierwsze i przeznaczyć na sprzedaż. Wielu kierowców nabywa używane części w celu wymiany własnych – uszkodzonych lub zepsutych.

Drugą opcją jest oczywiście próba naprawy samochodu. Jeśli zniszczenia powstałe w wyniku kolizji nie wpływają na całkowitą zdolność pojazdu do poruszania się i nie stanowią zagrożenia dla jego właściciela bądź tymczasowego użytkownika, warto zainwestować w dobrego mechanika. Zdarza się jednak, że taka naprawa przekracza możliwości finansowe kierowcy. Warto wtedy wziąć pod uwagę skup aut Poznań ma ich kilka i po uczciwej wycenie można odzyskać chociaż części pieniędzy, które uprzednio włożono w zakup samochodu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

jedenaście + 20 =