Polecamy

Wózek widłowy – jakie korzyści wynikają z jego regularnego serwisowania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózek widłowy jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego magazynu lub zakładu produkcyjnego. Mogą być używane do podnoszenia ciężkich materiałów, transportu materiałów i innych zadań. Wózki widłowe są często używane do transportu palet z towarami, które mogą ważyć nawet do 10 ton każda.

Aby operatorzy mogli bezpiecznie podnosić tak ciężkie ładunki, ważne jest, aby ich wózki widłowe były regularnie serwisowane. Dla wielu operatorów oznacza to, że muszą oni serwisować swoje wózki widłowe przynajmniej raz w roku.

Oto 5 powodów, dla których powinieneś regularnie serwisować swój wózek widłowy:

Bezpieczeństwo 

Regularne serwisowanie pozwala zachować bezpieczeństwo użytkowania wózka widłowego. Uszkodzone części mogą powodować niebezpieczne warunki, a nawet prowadzić do wypadków, jeśli nie zostaną wymienione lub naprawione.

Produktywność 

Dobrze utrzymana maszyna pracuje wydajniej, co prowadzi do większej produktywności poprzez ograniczenie przestojów spowodowanych awariami lub problemami z konserwacją.

Niezawodność 

Serwisowanie pozwala na wychwycenie problemów, zanim staną się one poważnymi problemami, które mogą spowodować poważne uszkodzenia lub przestoje.

Koszty utrzymania 

Wczesne wychwycenie problemów pozwala uniknąć kosztownych napraw, które byłyby konieczne, gdyby problem został wykryty dopiero później.

Oszczędność paliwa 

Serwisowanie przedłuża żywotność silnika, a także poprawia wydajność paliwa, dzięki czemu nie trzeba tak często tankować, a jednocześnie maszyna nadal ma dobre osiągi!

Jeśli chcesz poznać więcej korzyści jakie daje regularne serwisowanie maszyn, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: http://www.serwis-mjk.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Toner do drukarki – co warto wiedzieć?
Toner do drukarki – co warto wiedzieć?
Drukarka to najbardziej podstawowe urządzenie, jeśli chodzi o drukowanie dokumentów, zdjęć i wielu innych rzeczy. Wykorzystywana jest w biurach, domach […]
Jakie miejsce wybrać na zorganizowanie szkolenia?
Jakie miejsce wybrać na zorganizowanie szkolenia?
Szkolenia to najważniejszy czynnik w rozwoju każdego pracownika. Organizacja szkoleń to doskonałe narzędzie do budowania zaufania na linii pracodawca – […]
Aranżacja wnętrz – jakich błędów unikać?
Aranżacja wnętrz – jakich błędów unikać?
Bardzo często w przypadku aranżacji wnętrz dochodzi do popełnienia błędów, przez które cała przestrzeń staje się znacznie mniej atrakcyjna. Ponadto […]
Ostatnie wpisy