Technika i motoryzacja

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu amplitunera?

Opublikowano: 1 września 2020 o 12:10   /   przez   /   komentarze (0)

Na sprawnie działający i dobry jakościowo system audio składa się kilka urządzeń. Jednym z nich jest amplituner, który pełni ważna rolę. Jest to bowiem rodzaj wielofunkcyjnego wzmacniacza, działającego na wielu kanałach. Łączy on funkcję dekodera dźwięku oraz potrafi reprodukować dane audio z różnych źródeł. Dlatego też jego wybór jest niezwykle ważny, gdyż może przesądzać m.in. o jakości odtwarzanego dźwięku.

Jak wybrać amplituner?

Wszystkie profesjonalne amplitunery są opisywane za pomocą pewnych parametrów. Najważniejsze z nich, związane z zasilaniem, to chociażby moc, likwidacja szkodliwych tętnień, a także masa rdzenia transformatora umieszczonego w układzie. Przed wyborem ważne jest określenie przyszłego wykorzystania sprzętu. Jeżeli bowiem urządzenie ma służyć jedynie do słuchania muzyki, to wystarczającym modelem może okazać się ten stereo, tylko z dwoma kanałami.

Jeśli z kolei zależy nam na sprzęcie potrafiącym przetwarzać dźwięki z innych urządzeń, nawet poprzez internet, to lepszym wyborem okaże się amplituner AV z możliwością strumieniowej transmisji sygnału. Dodatkową cechą, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze jest wielkość samego sprzętu. Istnieją tzw. modele slim, charakteryzujące się kompaktową obudową, zajmującą niedużo miejsca.

Aby wybrać sprzęt zgodny z naszymi oczekiwaniami, a jednocześnie cechujący się wymienionymi walorami, warto skorzystać z usług sklepów takich jak chociażby AVPoint, gdzie będziemy mogli skonfrontować ze sobą wiele modeli i wybrać ten najlepszy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

pięć + dwa =