Polecamy

Czym jest rekuperacja?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klasyczne systemy wentylacyjne (grawitacyjne) opierają się na systemie nawiewników okiennych. Niestety takie systemy nie są doskonałe. Po pierwsze, wprowadzają do pomieszczeń powietrze z miejskimi zanieczyszczeniami. Po drugie, powodują straty ciepła i nawiewanie chłodnego powietrza zimą, co przekłada się na wzrost wydatków na ogrzewanie. Rekuperacja z wentylacją to sposób, by uniknąć obu tych problemów.

Dlaczego działanie rekuperacji jest tak korzystne?

Rekuperacja zawsze współpracuje z wentylacją.

Zadaniem rekuperacji jest takie wstępne przygotowanie powietrza, by dostając się do pomieszczenia docelowego, było już w odpowiedniej temperaturze. W związku z tym systemy te całkowicie rezygnują z grawitacyjnego przepływu powietrza i opierają się na jego mechanicznym tłoczeniu do środka, poprzez system filtrów i wymiennik ciepła.

Korzyści płynące z rekuperacji z wentylacją to przede wszystkim napływ powietrza oczyszczonego z zanieczyszczeń środowiskowych i ogrzanego. Takie rozwiązanie eliminuje zimą konieczność wietrzenia i używania nawiewników, a także sprawia, że nowe powietrze jest już w odpowiedniej temperaturze – ogranicza więc straty ciepła.

Jak działa rekuperacja?

Rekuperacja działa poprzez odbieranie ciepła z powietrza wypuszczanego na zewnątrz. Następnie w trakcie pobierania świeżego powietrza następuje jego ogrzewanie w wymienniku ciepła, co odbywa się dzięki wcześniej pobranemu ciepłu. W ten sposób zawsze pozostaje ono wewnątrz budynku.

Chcesz wiedzieć więcej i szukasz informacji o pozostałych zaletach rekuperacji z wentylacją? Zajrzyj pod adres https://www.hmi.info.pl/rekuperacja-szczecin-wentylacja-filtry-czyste-powietrze/ i sprawdź wszystko, co będzie cię interesować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyposażenie jadalni
Wyposażenie jadalni
Jadalnia jest niewątpliwie jednym z ważniejszych pomieszczeń na mapie naszego domu. Pozwala bowiem nie tylko na błogi odpoczynek ale przede […]
Parzenie kawy – jak się tego nauczyć?
Parzenie kawy – jak się tego nauczyć?
Parzenie kawy może być skomplikowanym procesem. Wiąże się z różnymi rodzajami ekspresów do kawy i wieloma krokami, które należy wykonać. […]
Niezawodne gadżety reklamowe
Niezawodne gadżety reklamowe
Jeżeli prowadzimy swoją działalność, zawsze zależy nam tym, aby jak najbardziej rozreklamować naszą firmę. Umieszczone gdzieniegdzie nasze logo to świetna […]
Ostatnie wpisy