Technika i motoryzacja

Czym jest rekuperacja?

Opublikowano: 20 lipca 2022 o 09:20   /   przez   /   komentarze (0)

Klasyczne systemy wentylacyjne (grawitacyjne) opierają się na systemie nawiewników okiennych. Niestety takie systemy nie są doskonałe. Po pierwsze, wprowadzają do pomieszczeń powietrze z miejskimi zanieczyszczeniami. Po drugie, powodują straty ciepła i nawiewanie chłodnego powietrza zimą, co przekłada się na wzrost wydatków na ogrzewanie. Rekuperacja z wentylacją to sposób, by uniknąć obu tych problemów.

Dlaczego działanie rekuperacji jest tak korzystne?

Rekuperacja zawsze współpracuje z wentylacją.

Zadaniem rekuperacji jest takie wstępne przygotowanie powietrza, by dostając się do pomieszczenia docelowego, było już w odpowiedniej temperaturze. W związku z tym systemy te całkowicie rezygnują z grawitacyjnego przepływu powietrza i opierają się na jego mechanicznym tłoczeniu do środka, poprzez system filtrów i wymiennik ciepła.

Korzyści płynące z rekuperacji z wentylacją to przede wszystkim napływ powietrza oczyszczonego z zanieczyszczeń środowiskowych i ogrzanego. Takie rozwiązanie eliminuje zimą konieczność wietrzenia i używania nawiewników, a także sprawia, że nowe powietrze jest już w odpowiedniej temperaturze – ogranicza więc straty ciepła.

Jak działa rekuperacja?

Rekuperacja działa poprzez odbieranie ciepła z powietrza wypuszczanego na zewnątrz. Następnie w trakcie pobierania świeżego powietrza następuje jego ogrzewanie w wymienniku ciepła, co odbywa się dzięki wcześniej pobranemu ciepłu. W ten sposób zawsze pozostaje ono wewnątrz budynku.

Chcesz wiedzieć więcej i szukasz informacji o pozostałych zaletach rekuperacji z wentylacją? Zajrzyj pod adres https://www.hmi.info.pl/rekuperacja-szczecin-wentylacja-filtry-czyste-powietrze/ i sprawdź wszystko, co będzie cię interesować.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

20 + dwanaście =