Zdrowie i medycyna

Jaki sprzęt medyczny można wypożyczyć?

Opublikowano: 25 lutego 2019 o 10:19   /   przez   /   komentarze (0)

Oferta wypożyczalni sprzętu medycznego jest obecnie bardzo szeroka. Korzystają z niej indywidualni pacjenci, ale także szpitale czy przychodnie. W niektórych sytuacjach zakup własnych urządzeń tego typu jest zupełnie nieopłacalny. Bardziej opłaca się czasowa dzierżawa sprzętu medycznego. Co można w ten sposób wypożyczyć?

Nie tylko sprzęt do rehabilitacji

W przypadku pacjentów leczonych w domu najczęściej wypożycza się sprzęt rehabilitacyjny oraz urządzenia pomocne w opiece nad chorym. Należą do nich chociażby respiratory, zastępujące lub wspierające proces oddychania. Na ich przykładzie widać także ogromny postęp, jaki na przestrzeni ostatnich lat poczyniono w kwestii sprzętu medycznego.

Innym często dzierżawionym urządzeniem jest koncentrator tlenu – jest on bardzo wydajny, prosty w obsłudze i zużywa niewiele energii. Wyróżnia go także niewielki rozmiar oraz duża mobilność. To wszystko przekłada się na możliwość używania go w domowych warunkach i zwiększone zainteresowanie wypożyczaniem.

Wypożyczone przez fachowców

Klientami wypożyczalni są także różne podmioty medyczne i placówki opiekuńcze. W ich przypadku dzierżawi się często bardziej zaawansowany, profesjonalny sprzęt przydatny podczas zabiegów. Jednocześnie wypożycza się narzędzia pomocne w opiece nad pacjentami oraz zapewnieniu im najlepszych warunków powrotu do zdrowia. To na przykład ssak medyczny, urządzenia wspomagające oddychanie czy rehabilitację. Nie zawsze są one potrzebne w danym miejscu na co dzień, wówczas lepiej je wypożyczyć wtedy, gdy będzie taka potrzeba.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

20 + piętnaście =