Zdrowie i medycyna

Czym różni się waga lekarska od tradycyjnej wagi?

Opublikowano: 14 października 2020 o 09:35   /   przez   /   komentarze (0)

Waga jest urządzeniem wykorzystywanym w różnych miejscach, w których zachodzi potrzeba odmierzenia konkretnej ilości produktów. Jest niezbędna także w medycynie, aby poznać dokładny ciężar badanych pacjentów (który często jest potrzebny do wyznaczenia prawidłowego dawkowania leku). Różnią się one od tych przemysłowych przede wszystkim wyglądem i dodatkowymi parametrami.

Jakie cechy posiada waga lekarska?

Wagi lekarski zostały stworzone przede wszystkim po to, aby dokładnie zmierzyć ciężar pacjenta, jego wzrost, cieśnienie, temperaturę, czy tętno. Posiadają one legalizacje, która umożliwia ich wykorzystywanie w placówkach medycznych, a certyfikaty świadczą o ich najwyższej jakości oraz spełnianiu zasad bezpieczeństwa.

Wagi tradycyjne wykorzystywane w sklepach, czy na magazynach służą jedynie do tego, aby badać rozmiar umieszczanych na nich produktów. Są one dużo prostsze w budowie i nie posiadają tak rozbudowanych funkcji. Miary medyczne, w zależności od potrzeb danej placówki i innych istotnych czynników, dostępne są w formie wag łóżkowych, krzesełkowych lub osobowych, co także odróżnia je od tych tradycyjnych. Modele przystosowane do używania w meblach do spania pozwalają na pomiary pacjentów leżących i są łatwe w przenoszeniu. Wersja krzesełkowa umożliwia zbadanie wagi i innych parametrów w pozycji siedzącej, co jest bardzo wygodne w przypadku osób, które mają problemy z poruszaniem się. Duża ilość modeli wag lekarskich dostępna jest na stronie https://elektrowag.pl/pl/c/Wagi-lekarskie/36. Wszystkie wykonane są z najlepszych materiałów i zapewniają długie ich użytkowanie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

16 − 11 =