Zdrowie i medycyna

W co wyposażyć gabinet medyczny?

Opublikowano: 27 marca 2020 o 08:05   /   przez   /   komentarze (0)

Gabinet medyczny to miejsce, które wymaga profesjonalnego wyposażenia. Lekarz w nim pracujący potrzebuje funkcjonalnych mebli, sprzętów i narzędzi, które posłużą mu do skutecznego diagnozowania pacjentów. Ponadto wyposażenie takie musi spełniać szereg szczegółowych wymogów określonych w polskim prawie o gabinetach wykonujących działalność leczniczą.

Jakie meble do gabinetu medycznego?

Podstawowe wyposażenie gabinetu to meble. Muszą być wykonane z takich materiałów, aby możliwa była ich częste dezynfekcja, a jednocześnie by  były trwałe i estetyczne. Biurko i fotel dla lekarza są z pewnością niezbędne. Poza tym w gabinecie powinny być ustawione krzesła dla pacjentów i kozetka do badań. A stojący przy niej parawan pozwoli stworzyć  spokojny kącik. Dobrze, by różne sprzęty medyczne znalazły miejsce w meblach do przechowywania, a dokumenty w szafkach na kartoteki medyczne. Zapewni to porządek i schludny wygląd pomieszczenia.

Pozostałe wyposażenie

Poza meblami, które muszą znaleźć się w każdym gabinecie medycznym, musi on być wyposażony w specjalistyczne sprzęty. W każdym takim pomieszczeniu musi stanąć komputer z drukarką i telefon. Inne akcesoria zależą to od specjalności lekarza, który przyjmuje tam pacjentów. Pediatra będzie potrzebował odpowiedniego stolika do badania niemowląt, a ginekolog specjalistycznego fotela. Podczas wyposażania i urządzania gabinetu medycznego warto zwrócić uwagę na jakość sprzętu, ale także na jego estetykę, aby pacjent, ale i lekarz czuli się w nim dobrze i komfortowo.

Artykuł przygotowany we współpracy ze sklepem FX Meble.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

piętnaście − 14 =