Wypoczynek i hobby

Jaki rowerek kupić dla 3-latka?

Opublikowano: 15 stycznia 2021 o 08:30   /   przez   /   komentarze (0)

Małe dzieci są z natury ruchliwe i to dobrze o nich świadczy. Nadmiar energii jest najlepszym dowodem na prawidłowy rozwój naszych pociech, jednak warto pomyśleć nad sposobem spożytkowania tego potencjału. Doskonałym pomysłem w tym przypadku będzie nauka jazdy na rowerze. Dla maluszków w wieku trzech lat doskonałą propozycją są tzw. biegówki, czyli modele pozbawione pedałów. Świetnie uczą one utrzymywania równowagi, dzięki czemu zmiana roweru na tradycyjną wersję zazwyczaj jest kwestią kilku dni. Możemy wybrać także trzy lub czterokołowce odznaczające się stabilnością, jednak takie egzemplarze zazwyczaj są dosyć ciężkie.

Czym powinien charakteryzować się pierwszy rowerek

Wybierając jednoślad dla naszej pociechy, musimy kierować się przede wszystkim rozmiarem i wagą. Lekki rower dla dziecka o odpowiedniej wysokości znajdziemy w sieci. Sklepy online zazwyczaj oferują lepsze ceny niż stacjonarni sprzedawcy, dlatego najlepiej przymierzyć konkretny model pojazdu do jego przyszłego właściciela i dokonać zakupu za pośrednictwem internetu.

Pamiętajmy, by nie inwestować w rowerek na wyrost. Dziecko musi swobodnie sięgać nóżkami do ziemi, siedząc jednocześnie z wyprostowanymi plecami na siodełku. Miłym dodatkiem dla malucha będzie kolorowa rama, ozdoby na kierownicy oraz dźwięczny dzwonek. Taki model pierwszego jednośladu sprawi, że nasz przedszkolak w mgnieniu oka zacznie sam pokonywać długie trasy, dzięki czemu wykształci w sobie miłość do sportu i stanie się czynnym uczestnikiem rodzinnych wycieczek rowerowych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

dwanaście + cztery =