Technika i motoryzacja

Chemia i kosmetyki do samochodu, które warto kupić

Opublikowano: 15 kwietnia 2018 o 13:14   /   przez   /   komentarze (0)

Chemia oraz kosmetyki do samochodu są działem niezmiernie rozbudowanym, toteż nie będzie problemem znalezienie produktów aktualnie nam potrzebnych. Sam dział dzieli się na środki przeznaczone do wewnętrznej pielęgnacji, zewnętrznej oraz tej odnoszącej się wyłącznie do karoserii.

Jednym z podstawowych produktów, które powinniśmy posiadać do zadbania o wnętrze naszego auta jest środek do kurzu oraz towarzysząca mu ściereczka z mikrofibry – ściereczki takie mogą mieć wielorakie zastosowanie, toteż warto posiadać ich kilka. Regularne przecieranie naszego wnętrza sprawi, iż kurz nie będzie nas drażnił i powodował uczucia ciężkiego powietrza. Poza tym warto zaopatrzyć się w płyn do polerowania elementów plastikowych (należy sprawdzić skład produktu, aby przypadkiem nie był w stanie uszkodzić bardziej delikatnych materiałów) oraz środek do czyszczenia tapicerki i skóry. W tym wypadku warto zainwestować w środek droższy i bardziej zróżnicowany, co zapewni nam możliwość pozbycia się nawet większych zabrudzeń.

Przechodząc do pielęgnacji zewnętrznej: tutaj przydadzą się spraye z większą ilością środków chemicznych, które pomogą się pozbyć odprysków od asfaltu na masce oraz wszelkiego robactwa, w postaci much, chrząszczy itd. Przy tym dobrym wyborem jest zainwestowanie w preparat konserwujący naszą karoserię, czyli wosk. Nie tylko pomoże on w zabezpieczeniu auta przed osiadaniem na nim kurzu oraz innych zanieczyszczeń czy nawet rys, ale także zadba o nabłyszczenie i pogłębienie koloru. Do wyboru mamy wosk naturalny mające głównie nadać większą głębie barwie auta czy woski syntetyczne, które są bardziej trwałe, lecz nadają sztuczny kolor lakieru.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

3 × 4 =