Technika i motoryzacja

Na co warto zwrócić uwagę podejmując się tuningu auta?

Opublikowano: 18 grudnia 2020 o 10:00   /   przez   /   komentarze (0)

Tuning samochodu to bardzo dobra opcja, jeśli chcemy, aby pojazd dużo lepiej odpowiadał naszym potrzebom. Jednak zmiany powinniśmy wprowadzać z głową, ponieważ przesada może doprowadzić nie tylko do uszkodzenia samochodu, ale również do łamania przepisów prawa. Dlatego zanim zabierzemy się do pracy, warto wiedzieć, na co szczególnie powinniśmy zwracać uwagę.

Co nas ogranicza podczas tuningu?

Jedną z najważniejszych rzeczy są ustawy mówiące o tym, jakie pojazdy mogą być dopuszczone do ruchu. Jeśli decydujemy się na modyfikację wnętrza samochodu, nie możemy np. usunąć pasów bezpieczeństwa. Kolejne ograniczenie mówi, że nic nie powinno blokować kierowcy widoczności z przodu i z tyłu. Między innymi stąd przepis, że przednia i dwie boczne szyby muszą przepuszczać min. 70% światła.

Jeśli zaś chodzi o modyfikacje zewnętrze, jednym z głównych ograniczeń jest przepis, że nic nie może wystawać poza obrys samochodu. Dlatego gdy np. modyfikujemy oś pojazdu, musimy upewnić się, że koła nie wystają poza karoserię. Inaczej możemy mieć problemy z prawem.

Finalnie warto wspomnieć o samych ograniczeniach technicznych. Gdy obniżamy zawieszenie, musimy zwracać uwagę na łącznik stabilizatora, który w wersji seryjnej może być za długi i przez to będzie tarł o wahacze. Dlatego powinniśmy wymienić również go. Oczywiście jakość również ma znaczenie. Najlepsze zawieszenia do tuningu znajdziemy np. na poszczególnej stronie https://lowride.pl/kategoria-produktu/zawieszenia/gwintowane-zawieszenia/, która oferuje ogromny wybór modeli.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

pięć × trzy =