Lifestyle

Dźwięki usypiające dzieci

Opublikowano: 11 sierpnia 2020 o 12:43   /   przez   /   komentarze (0)

Usypianie niemowlęcia, szczególnie w pierwszych miesiącach życia to dla wielu rodziców prawdziwe wyzwanie. Rodzice dwoją się i troją, by znaleźć najskuteczniejszy sposób na usypianie maluszka. Wielu z nich zauważyło, że dziecko najszybciej zasypia w towarzystwie pewnych specyficznych dźwięków. Są to odgłosy ciche, monotonne i jednostajne, profesjonalnie określane jako biały szum. Kiedy tylko odkryto, że taki szum uspokaja i wycisza dzieci, zaczęto produkować różne akcesoria dla niemowlaków, które wykorzystują to zjawisko. 

Fakt, że noworodki lubią szumiące dźwięki nie powinien nikogo dziwić. Przed przyjściem na świat dziecko spędziło 9 miesięcy w łonie mamy i słyszało bicie jej serca, ruchy wód płodowych, a także stłumione dźwięki z otoczenia. Przywykło więc do szumu i po narodzinach potrzebuje czasu, by przyzwyczaić się do odmiennych warunków. Szum kojarzy mu się z bezpieczeństwem i bliskością matki.

Pomysłowi rodzice, spokojny maluszek

Na rynku nie brakuje zabawek, które wydają przyjemny dla niemowlaków, jednostajny szum. Są to chociażby popularne szumiące misie często stawiane w dziecięcym pokoju. Niejednokrotnie jednak okazuje się, że zwykłe sprzęty, których rodzice na co dzień używają w domu są równie skuteczne. Wiele maluszków szczególnie upodobało sobie dźwięk suszarki do włosów, kuchennego okapu, pralki, silnika samochodu, czy też odkurzacza.

Aby nie uruchamiać tych urządzeń na wiele godzin, można puścić dziecku film z nagranym szumem. Filmy z odgłosem odkurzacza, które pomogą w usypianiu niemowlaka można znaleźć tutaj: https://www.lulanko.pl/blog/bialy-szum/szum-odkurzacza. Rodzice, którzy wykażą się odrobiną pomysłowości mogą zapewnić swemu dziecku słodki, spokojny i nieprzerwany sen.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

dwadzieścia − 8 =