Technika i motoryzacja

Uszczelniacze hydrauliczne i pneumatyczne – ogólna charakterystyka i ich powszechne zastosowanie

Opublikowano: 18 maja 2022 o 12:00   /   przez   /   komentarze (0)

Szczeliwa hydrauliczne i pneumatyczne to dwa różne rodzaje uszczelniaczy. Można je stosować do różnych celów, w tym do uzupełniania szczelin systemów hydraulicznych i naprawiania pęknięć w rurach.

Uszczelniacze pneumatyczne 

Są one wykonane z gumy, czasami wzmocnionej włóknami lub szkłem. Stosuje się je do uszczelniania nieszczelności w wężach pneumatycznych, filtrach powietrza, przewodach powietrznych, zaworach opon i innych urządzeniach pneumatycznych. Uszczelniacze pneumatyczne działają poprzez tworzenie hermetycznego uszczelnienia wokół nieszczelnego miejsca. Dzięki temu idealnie nadają się do uszczelniania nieszczelności w przewodach z płynem hydraulicznym lub siłownikach hydraulicznych, które do działania wykorzystują sprężone powietrze.

Uszczelniacze hydrauliczne 

Wykonane są z syntetycznych związków gumy, które zostały zmieszane z dodatkami w celu stworzenia materiału, który jest niezwykle elastyczny, a jednocześnie wystarczająco wytrzymały, aby wytrzymać wysokie ciśnienie panujące wewnątrz cylindrów hydraulicznych. Uszczelniacze hydrauliczne są stosowane do zatrzymywania wycieków z wewnętrznych lub zewnętrznych uszczelek w układzie hydraulicznym. Można je również stosować do napraw małych nieszczelności rurociągów, w przypadku których inne rodzaje uszczelniaczy nie sprawdziłyby się, ponieważ nie twardnieją one wystarczająco szybko, aby utworzyć szczelne zamknięcie przed cieczami przepływającymi przez nie z dużą prędkością pod ciśnieniem (takimi jak płyn hamulcowy).

Osoby zainteresowane ich zakupem, mogą zapoznać się z bogatym asortymentem sklepu online, znajdującym się pod adresem https://b2b.rombor.com.pl/173-Uszczelnienia-hydrauliczne-i-pneumatyczne?p=2.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

1 × jeden =