Polecamy

Skąd zrodziło się określenie laptop biznesowy? Jaki to laptop?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Termin „laptop biznesowy” pojawił się stosunkowo niedawno, ale już od pewnego czasu jest używany do opisywania niektórych typów laptopów. Pierwsze komputery przeznaczone do użytku przez firmy były nazywane mainframe’ami, które były dużymi, drogimi maszynami zajmującymi całe pomieszczenia – czasy jednak się zmieniły.

Miniaturyzacja

W latach 60. ubiegłego wieku mainframe został zastąpiony przez minikomputer, który był mniejszy i tańszy niż mainframe, ale nadal wymagał przeszkolonych operatorów do jego obsługi.

Do lat 80. komputery osobiste stały się na tyle małe, że mieściły się na biurkach, a jeszcze mniejsze mogły być przenoszone przez użytkowników, obecnie komputer taki, możemy określić je proto laptop biznesowy. Wciąż jednak były zbyt drogie dla wielu firm; ich ceny pozostawały wysokie aż do lat 90., kiedy to postęp technologiczny sprawił, że stały się tańsze i wydajniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Długa droga, do znanej nam obecnie mobilności

Obecnie termin laptop biznesowy jest często używany w odniesieniu do przenośnego komputera, który jest lekki i w pełni mobilny oraz może być używany w każdym środowisku.

Jest on zazwyczaj przeznaczony do użytku przez specjalistów korporacyjnych, architektów, czy też inżynierów, którzy często podróżują. Laptop biznesowy, w „komputerowym świecie”, to określenie maszyny wydajnej i w pełni mobilnej. Często określana jest ona również jako notebook biznesowy lub mobilna stacja robocza.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dopasować zdrową dietę do naszego psa?
Jak dopasować zdrową dietę do naszego psa?
Co tak naprawdę chciałby jeść nasz pies? Odpowiedź jest prosta! Każdy pies w swojej misce najchętniej widziałby mięso! Dlatego też […]
Powszechnie stosowane wyposażenie dla myśliwych – co takiego ono obejmuje?
Powszechnie stosowane wyposażenie dla myśliwych – co takiego ono obejmuje?
Myślistwo to aktywność, która jest powszechnie lubiana przez wiele osób. W rzeczywistości są tacy, którzy są uzależnieni od polowań i […]
Dobre zabawki, które uczą i bawią
Dobre zabawki, które uczą i bawią
Potrzeby malucha Stając się rodzicem, w głowie formuje się szereg pytań i wątpliwości co do prawidłowego wychowywania swojej pociechy. Nie […]
Ostatnie wpisy