Polecamy

Na jakie kwestie zwrócić uwagę dokonując wyboru akumulatora do auta?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Akumulator w samochodzie to jeden z najważniejszych elementów pojazdu. To dzięki niemu nasz samochód odpala i działają w nim różnego rodzaju systemy bezpieczeństwa. Jednak akumulator, jak każda inna bateria, ma swój okres żywotności. Jeśli akumulator w naszym aucie uległ zużyciu, musimy kupić nowy. Poniżej podpowiemy, na co zwrócić przy wyborze nowej baterii do auta.

Rozmiar akumulatora ma kluczowe znaczenie!

Nowy akumulator, który możemy nabyć np. pod adresem https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/norauto-m-80.html, musi pasować do wnęki przeznaczonej na baterię. Dlatego właśnie rozmiar oraz kształt jego obudowy ma bardzo duże znaczenie. O ile mniejszy akumulator zmieści się pod maską naszego auta, o tyle ze zdecydowanie większą baterią możemy mieć problem.

Parametry akumulatora równie ważne co jego rozmiar

Najważniejszym aspektem jest pojemność akumulatora wyrażana w amperogodzinach (Ah). Parametr ten musi mieścić się w przedziale zalecanym przez producenta. Tylko w ten sposób prąd będzie dostarczany do wszystkich odbiorników w naszym pojeździe. Możemy pokusić się o baterię maksymalnie 10% większą niż zalecana, ale nigdy mniejszą.

Drugim ważnym parametrem jest prąd rozruchowy. Wyrażany jest w amperach (A) i określa maksymalną ilość prądu, jaką może oddać akumulator podczas rozruchu silnika. Jego wartość również powinna mieścić się w wytycznych producenta. Może być też wyższa. Nie sprawia to problemu, gdyż rozrusznik pobiera tylko tyle prądu, ile w danym momencie potrzebuje, ale zbyt niski prąd rozruchowy nie pozwoli nam odpalić silnika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Typy głośników, które diametralnie mogą wpłynąć na odbiór muzyki i wrażenia
Typy głośników, które diametralnie mogą wpłynąć na odbiór muzyki i wrażenia
Mimo tego, że rynek multimediów skoncentrowany jest wokół smartfonów i urządzeń do nich dostosowanych, ciągle nie brakuje prawdziwych audiofilów. Wiele […]
Organizacja pogrzebu bliskiej osoby – jakie formalności należy załatwić przed uroczystością?
Organizacja pogrzebu bliskiej osoby – jakie formalności należy załatwić przed uroczystością?
Śmierć członka rodziny jest niewątpliwie przykrym doświadczeniem, które często przychodzi znienacka. W tym trudnym dla nas okresie musimy pamiętać o […]
Z jakich niezbędnych akcesoriów składa się ekspres do kawy?
Z jakich niezbędnych akcesoriów składa się ekspres do kawy?
Ekspres do kawy to nie tylko urządzenie do parzenia kawy. To cały system, w skład którego wchodzą ziarna kawy i […]
Ostatnie wpisy