Technika i motoryzacja

Kiedy po wypadku komunikacyjnym przysługuje odszkodowanie?

Opublikowano: 26 stycznia 2021 o 07:35   /   przez   /   komentarze (0)

Wiele osób nie jest świadoma, że przysługuje im odszkodowanie w związku z wypadkiem komunikacyjnym, w którym brali oni udział. Co więcej firmy ubezpieczeniowe często zaniżają kwotę odszkodowania, która przysługuje osobie poszkodowanej. Jak uzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym? Czy warto dochodzić swoich praw? Co zrobić, by zwiększyć kwotę odszkodowania? 

Sprawca czy poszkodowany?

Z założenia odszkodowanie w wypadku komunikacyjnym przysługuje poszkodowanemu. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły. Sprawca może liczyć na zwrot części kosztów naprawy, jeśli poszkodowany był pod wpływem alkoholu albo niespodziewanie wtargnął na jezdnię w niedozwolonym miejscu. Jeśli na miejsce wypadku została wezwana policja udowodnienie jednego z tych czynników będzie dużo prostsze. Sytuacja nieco się komplikuje, kiedy wypadek miał miejsce poza zasięgiem kamer a poszkodowany nie odniósł poważniejszych obrażeń w związku z czym służby nie brały udziału w zdarzeniu.

W takiej sytuacji dobrze jest skorzystać z pomocy firmy, której głównym zadaniem jest odzyskiwanie odszkodowań Bydgoszcz to jedno z tych miast w Polsce, w których co roku dochodzi do wielu wypadków komunikacyjnych. Właściwie sporządzone pismo skierowane do ubezpieczyciela może nie tylko spowodować wypłatę odszkodowania, ale również znacząco zwiększyć jego wartość. Osoba, która poniosła szkody na skutek wypadku komunikacyjnego może liczyć nie tylko na zwrot poniesionych kosztów napraw. Ubezpieczyciel powinien wypłacić również odszkodowanie w związku z poniesionym uszczerbkiem na zdrowiu czy stratami wynikającymi z czasowej niezdolności do pracy. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

1 × 4 =