Technika i motoryzacja

Elektronarzędzia używane przez stolarza

Opublikowano: 12 czerwca 2019 o 09:03   /   przez   /   komentarze (0)

Praca z drewnem – czy to w profesjonalnych zakładach stolarskich, czy też w warunkach domowych – wymaga stosowania odpowiednich sprzętów, również tych z napędem elektrycznym. Służą one bowiem do szybkiego wiercenia otworów, odcinania elementów konstrukcji, szlifowania powierzchni drewna czy wyrzynania odpowiedniej szerokości rowków. Tego rodzaju narzędzia stolarskie można kupić w większości sklepów z elektroniką oraz marketów budowlanych.

Bez tych sprzętów nie jest możliwe wykonanie nawet prostej konstrukcji

W dzisiejszych czasach majsterkowanie w drewnie jest niezwykle modne i wiele osób traktuje tę czynność jako swoiste hobby. Radość sprawia im choćby zmontowanie prostej półki na ścianę, wybudowanie altany czy odnowienie mebli. Obróbką drewna zajmują się też oczywiście wykwalifikowani stolarze, realizujący zlecenia w profesjonalnych warsztatach i zakładach. Niezależnie od miejsca pracy, osoby pragnące wykonać dowolną konstrukcję z drewna muszą wykorzystywać nowoczesne elektronarzędzia ułatwiające cały proces i pozwalające na znaczą poprawę efektów. Są to m.in.: wyrzynarki, frezarki, wiertarko-wkrętarki oraz pistolety do gwoździ.

Ponadto na szersze omówienie zasługuje:

  • pilarka – służy do przycinania wszelkich elementów drewnianych, takich jak deski, słupki czy listwy. Wyróżniamy modele tarczowe (w postaci stołu) i ręczne o różnej mocy. Na uwagę zasługuje zwłaszcza pilarka ukosowa, dzięki której utniemy dany fragment konstrukcji pod dowolnym kątem. Duży wybór tego produktu można znaleźć w sklepie Fiber Center.

  • tokarka – przeznaczona do precyzyjnego kształtowania drewnianych elementów. Działa na zasadzie ruchu obrotowego – dana powierzchnia jest skrawana i w ten sposób uzyskujemy wybrany kształt.

  • opalarka – jest wyposażona w spiralę grzewczą i służy głównie do usuwania powłok lakierniczych i formowania drobnych części.

  • szlifierka – przydaje się na ostatnim etapie obróbki, kiedy trzeba ostatecznie przygotować powierzchnię mebla. Wyróżniamy modele oscylacyjne i kątowe.

  • strugarka stolarska – do nadania desce konkretnej grubości.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

dziewiętnaście + czternaście =