Lifestyle

Jak pielęgnować doczepiane rzęsy?

Opublikowano: 1 września 2020 o 07:37   /   przez   /   komentarze (0)

O sztuczne rzęsy należy dbać tak samo, jak o naturalne. Regularna i staranna pielęgnacja pozwolą cieszyć się doczepianymi rzęsami przez długi czas. Należy zwracać szczególną uwagę przy wykonywaniu codziennych czynności, taki jak makijaż i demakijaż, mycie twarzy oraz okolic oczu. Przy doczepianych rzęsach warto zmienić swój zestaw kosmetyków do pielęgnacji okolic oczu, aby nie zniszczyć swojej stylizacji.

Niezbędne akcesoria do sztucznych rzęs

Usuwanie resztek makijażu z okolic oczu i samych rzęs jest bardzo ważną czynnością pielęgnacyjną. Pomóc w niej może specjalny pędzel, dostępny na https://noblelashes.pl/pedzel-do-oczyszczania-rzes. Jest wykonany z delikatnego włosia, dzięki czemu nie podrażnia skóry wokół oczu. Warto stosować również bibułki, które ograniczają złuszczanie się sebum z czoła na rzęsy. Kosmetyki do mycia twarzy powinny odpowiadać delikatnej strukturze przedłużanych rzęs, aby jak najdłużej utrzymać ich piękny wygląd.

Czego unikać przy doczepianych rzęsach?

Tego typu stylizacje nie lubią zbyt gorącej wody oraz szybkich zmian temperatur. Z tego powodu trzeba ograniczyć wizyty w saunach i solariach. Klej łączący sztuczne rzęsy może się wówczas rozkleić i zniszczyć całą stylizację. Należy unikać stosowania tłustych lub wodoodpornych kosmetyków w okolicach oczu. Natomiast w czasie demakijażu niekorzystne dla sztucznych rzęs będą waciki, których włókna mogą się zaczepić. Są one wówczas trudne do usunięcia. Stosując odpowiednie działania pielęgnacyjne, można cieszyć się pięknymi, doczepionymi rzęsami przez długi czas.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

19 − jeden =