Lifestyle

Kawa albo herbata. Co wybrać?

Opublikowano: 19 kwietnia 2018 o 07:24   /   przez   /   komentarze (0)

Kawa czy herbata? Oba napoje mają swoich zagorzałych zwolenników i koneserów. A zatem co jest zdrowsze? Mała czarna czy mała zielona?

Zalety zielonej herbaty

Polacy uwielbiają herbatę. Chętnie pijemy ją do jak i po posiłkach. Jednak specjaliści są zgodni. Najzdrowsza jest herbata zielona, jej zalety od tysięcy lat są znane Azjatom. Zielona herbata jest bardzo smaczna, a na dodatek korzystnie wpływa na nasz organizm. Po pierwsze jest naturalnym antyoksydantem, pomaga walczyć z wolnymi rodnikami. To właśnie one są odpowiedzialne za proce starzenia. Po drugie herbata przyśpiesza przemianę materii, dzięki niej możemy szybciej schudnąć. Azjaci uważają, że to właśnie zielona herbata w dużym stopniu zapewnia im długowieczność.

A może mała czarna

Kawa niesłusznie cieszy się złą sławą. Co prawda kawa wypłukuje magnez, ale jej umiarkowane picie ma wiele zalet. Ważne, żeby wybierać kawę dobrej jakości. Najzdrowsza będzie ziarnista, zwłaszcza jeśli zmielimy ją zaraz przed zaparzeniem. To właśnie wtedy ma najlepszy smak i najbogatszy aromat.
Picie kawy zalecane jest osobom, które często borykają się z zaparciami. Wystarczy, że wypijemy małą czarną na pusty żołądek. Kawa pomoże także osobom, które walczą ze zbędnymi kilogramami. Kofeina przyśpiesza spalanie tłuszczu, ważne żeby wybierać kawę bez kalorycznych dodatków, takich jak cukier czy śmietanka…

Kawa pomoże osobom cierpiącym na astmę. Albowiem kofeina rozszerza drogi oddechowe. Regularne picie kawy zmniejsza prawdopodobieństwo ataków duszności.

A zatem kawa czy herbata? Obie są zdrowe i wybór należy tylko od nas i naszych indywidualnych upodobań.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

pięć × 3 =