Ogród i dom

Meble egzotyczne kontra styl prowansalski

Opublikowano: 29 stycznia 2018 o 12:05   /   przez   /   komentarze (0)

Ciężkie i utrzymane w ciemnej tonacji meble egzotyczne? A może pastelowe i delikatne rozwiązania charakterystyczne dla stylu prowansalskiego? Te dwa różniące się pod wieloma względami trendy są obecnie bardzo popularne. A ich współistnienie świadczy o swobodnym podejściu do aranżacji współczesnych wnętrz. Każdy może urządzić je po swojemu. Duży wybór czasami jednak generuje problem z podjęciem decyzji. Warto zatem wcześniej poznać główne cechy tych dwóch rozwiązań.

Meble egzotyczne

Kojarzą się przede wszystkim z egzotycznymi gatunkami drzew oraz stylem kolonialnym. To właśnie w dawnych brytyjskich koloniach w Azji i Afryce zrodził się pomysł połączenia angielskich projektów z bardzo solidnymi gatunkami lokalnych drzew. Współcześnie meble egzotyczne coraz częściej spotyka się w polskich domach. Tak jak w przeszłości, również i dzisiaj wykonuje się je z litego drewna egzotycznego. Do najchętniej stosowanych gatunków należy palisander, mahoń czy mango. Utrzymane są w ciemnych tonacjach, często przycierane w celu postarzenia i uwydatnienia naturalnych słojów. Projektanci radzą łączyć je z drewnianą ciemną podłogą oraz jasnymi ścianami.

Styl z prowansji

Styl prowansalski przede wszystkim kojarzy się z lekkością i jasnymi kolorami. Ściany są białe, czasami występują w odcieniach szarości. Podłogi, choć ułożone z naturalnych desek, na ogół także mają jasny kolor. Biel i szarości dominują również w wyposażeniu. Dodatków w stylu prowansalskim jest mnóstwo, ale tylko sporadycznie pojawiają się te w ciemniejszej kolorystyce. Styl francuskiej Prowansji jest znacznie delikatniejszy i bardziej stonowany niż meble egzotyczne.

Bogatą ofertę mebli egzotycznych w sklepie internetowym Bella-Decor znajdziesz.

A może interesują Ciebie meble prowansalskie? Sprawdź ofertę sklepu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

7 + 9 =