Ogród i dom

Brudna wykładzina – jak sprawić, żeby wyglądała jak nowa?

Opublikowano: 29 czerwca 2021 o 05:00   /   przez   /   komentarze (0)

Regularne czyszczenie wykładzin i dywanów wydłuża czas ich użytkowania i sprawia, że dobrze wyglądają przez długie lata. Odpowiednie czyszczenie powoduje, że wykładziny wyglądają nie tylko bardzo estetycznie i atrakcyjnie ale też są bezpieczne w użytkowaniu. Czynności pielęgnacyjne pozwalają na pozbycie się kurzu i roztoczy (szczególnie niebezpiecznych, gdy dom zamieszkują małe dzieci lub alergicy). W wielu przypadkach samodzielne odkurzanie i trzepanie dywanów może nie wystarczyć, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej usługi, jaką jest pranie dywanów, wykładzin oraz tapicerek.

Skuteczne pranie wykładzin – krok po kroku

Ręczne pranie wykładzin nie należy do zadań łatwych, zwłaszcza w przypadku braku profesjonalnego sprzętu. W przypadku dużych powierzchni warto zdecydować się na usługi firmy zajmującej się czynnościami tego typu. Pranie na mokro, przy wykorzystaniu odpowiednich środków czyszczących oraz odpowiednich urządzeń znajdziemy w ofercie takiej jak: https://profesjonalnesprzatanie.pl/pranie-wykladzin/.

Profesjonalne zakłady zajmują się czyszczeniem wykładzin oraz ocenianiem rodzaju materiału i jego stanu. Następnie dobierają odpowiedni rodzaj chemii, tak aby nie zniszczył materiału z którego jest wykonana. Cały proces rozpoczyna się od dokładnego odkurzenia pranej powierzchni, by następnie rozpylić na niej preparat rozpuszczający brud. Po odpowiednim płukaniu oraz odsączeniu wody i detergentów wykładziny schną w bardzo krótkim tempie i wyglądają jak nowe. Pranie takich materiałów warto powtarzać co kilkanaście miesięcy, co pozwoli nie tylko je odświeżyć, ale także przedłuży ich trwałość o kolejne kilka lat.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

17 − 4 =