Wypoczynek i hobby

Chamrousse – kiedy warto tam pojechać i co zobaczyć?

Opublikowano: 20 grudnia 2018 o 13:58   /   przez   /   komentarze (0)

Chamrousse to jeden z najpiękniejszych kurortów narciarskich we Francji. Oferuje nam ponad 90 kilometrów tras, z czego najdłuższa liczy sobie 90 kilometrów. Z czego jeszcze słynie to miejsce i co warto zobaczyć, wybierając się na narty do Chamrousse?

Chamrousse – Co warto wiedzieć o tym francuskim kurorcie?

Chamrousse to stacja narciarska służąca jako wioska olimpijska podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1968 roku w Grenoble. Usytuowana jest w południowej części masyw Belladonne. W regionie znajdziemy sporo atrakcji dla rodzin i osób początkujących. Osoby bardziej zaawansowane chcące wybrać się na narty w Chamrousse, również znajdą tu coś dla siebie, gdyż będą mogli skorzystać z olimpijskich stoków oraz zapierającej dech w piersiach trasy Couloir Casserousse z różnicą wysokości 850 m.

Bez problemu odnajdą się tu również miłośnicy freestyle, gdyż czeka na nich duży i rozbudowany snowpark. Najwyższy punkt regionu znajduje się na wysokości 2250 m n.p.m. co może wydawać się niezbyt dużą wysokością jak na Alpy, ale nawet tyle zapewni każdemu wiele zabawy i atrakcji. Miejscowość oferuje wszelkie udogodnienia typowe dla nowoczesnych stacji narciarskich. W kurorcie znajduje się mnóstwo różnego rodzaju sklepów, kafejek, restauracji i dyskotek.

Chamrousse najlepiej odwiedzić początkiem sezonu, lub jego końcem, w okolicach marca i kwietnia. Całkiem możliwe, że uda nam się trafić wtedy na opcję FreeSki i karnet na korzystanie z wyciągów otrzymamy za rezerwację noclegu w jednym z hoteli położonych na terenie obiektu. Można też skorzystać z organizowanych wyjazdów w to miejsce, które oferuje https://www.winterevent.pl/.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

3 × trzy =